Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üdv.! Enyhén kancsal vagyok....

Üdv.! Enyhén kancsal vagyok. A térlátásom gyenge, de gyakran előfordult, hogy hirtelen a szobám sokkal nagyobbnak tűnt és minden tárgy távolabbinak hat. Más is tapasztalta?

Figyelt kérdés
Ez egy-két perc alatt elmúlik. Műtéttel javítottak a kancsalságomoon ovis koromban, de még nem múlt el. Már 24 éves vagyok. Lehet, hogy rövid időszakokra az agyam összerakja a 3D-s képet, de tartósan nem működik. Ne reménykedjek?

2012. jan. 1. 01:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam ilyet.:)


Nagyfokú rövidlátásom van, ezen kívül van még több szemészeti problémám is. A látásom nem mindig egyforma, egyszer jobban látok, egyszer rosszabbul.

Én azt, amit leírtál, olyankor tapasztalom inkább, mikor tisztábban, jobban látok. Minden távolibbnak tűnik, pl. ha állva lenézek az asztalra, olyan mintha vagy tíz centit nőttem volna:) Érdekes nagyon. Sőt, inkább rossznak mondanám, ha nem a szemem "jobb pillanataiban" fordulna elő:)

2012. jan. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem a látásomat nagymértékben a rossz vérkeringés zavarja. Ilyenkor teli van a látóterem foltokkal, nagy színes placsnikkal. Mikor ezek nincsennek, tehát épp jobb formáját hozza a vérkeringésem, olyankor van hogy minden távolibbnak tűnik.

Kancsalságom nekem is van, de ahogy leírtam, nálam teljesen más befolyásolja, ahogy tapasztalom. Nem tudom mi lehet a valódi oka.

2012. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezeket az áttetsző kis vonalakat én is látom, meg kis fénylő pontokat, néha, ha koncentrálok ezekre. A látásom nekem is hol jobb, hol rosszabb. Ingadozóan magas a vérnyomásom, gyakran fejfájós vagyok, migrén is meg enyhe éles és tompa fájdalom is előfordúl.
2012. jan. 3. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Én írtam az előzőeket is.


Akkor még inkább a vérkeringésre gyanakodok, hogy az befolyásolja. Talán próbálj meg összefüggést keresni a vérnyomásod állása és a "tér növekedése":) között.

Mondom, nálam nagyon nagy valószínűséggel attól függ. Mármint a vérkeringés milyenségétől. Talán akkor nálad is.

Ha találsz akármivel is összefüggést, légyszi írj. Érdekelne.

2012. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már hónapok óta nem volt ilyen "fless" -em. A Morgan Freeman egyik epizódjában volt szó egy kancsal nőről, aki hasonlóan járt.

A kérdésemet részben ez a műsor inspirálta:


http://www.youtube.com/watch?v=EhtEofHFFDU

2:30 -tól.

Sajnos angol, de talán érthető.

2012. jan. 4. 20:18
 6/8 A kérdező kommentje:

Hali!


Mostanában 140 -es vérnyomást mértek nálam. Ma elkezdtem vérnyosáscsökkentőt szedni. Kiványcsi leszek.

2012. máj. 8. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd írd meg a tapasztalatodat.
2012. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma volt egy enyhe felyfájás, de semmi különöset nem érzek. Csak pénteken tudok vérnyomást mérni.
2012. máj. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!