Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét viselők. Hogy...

Kontaktlencsét viselők. Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Voltam nem rég egy optikában, és kontaktlencsét szerettem volna. A végén oda jutottunk, hogy 40ezer lenne pár havi lencse, azt hiszem 3-4 hónapi. A lényeg az, hogy azt mondta a nő, lehetséges nem fogja bírni a szemem, és begyullad stbstb. DE. Nem úgy működik, hogy először csak egy próbát rendel, hogy mégis kipróbálhassam hordhatom-e majd később? Azért ennyi pénzt kidobni az ablakon nem móka.
2011. nov. 14. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

hát, nekem úgy volt , hogy adtak ingyen egy félhavit, amit ott be kellett tenni , meg kivenni párszor, aztán ideadták hazahoztam , hordtam, lejárt a félhónap és megvettem a csomagot, ami 3 havi lencse ( 6 db. ugyanolyan) olyan 9 ezer forintért körülbelül.

de lehet neked nem jó az átlag lencse, pl cilinderes kell, ( az értelemszerűen drágább), de gondolom azt mondta volna az szemész.

2011. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először egy pár, azaz 2db próbalencsét kell hogy adjon akkor, amikor a vizsgálatot végzi, hogy egyáltalán alkalmas e a szemed rá. A próbalencsét X ideig kell viselned, ezalatt kiderül, hogy megfelelő e neked, vagy sem. Ha nem, akkor új vizsgálat, új próbalencse -2-3000.- vizsgálatonként, lencsével- ha jó, akkor megrendeled a neked megfelelő lencsét abban a mennyiségben, ami neked megfelel.
2011. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát ez érdekes... 40 ezer?? nekem úgy van, hogy 3 havi lencse 10 ezer körül van. az elején, a szemész, akitől vettem a kontaklencsét egybe kalkulálta az első próba lencsét egy szemvizsgálattal, ami kb 5 ezer volt.
2011. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Cilinderes a szemem sajnos, úgyhogy igen, drágább is.

De akkor is.. többhavit a nyakamba varrni, és ráadásul úgy, hogy nem is biztos hordhatom-e a továbbiakban. Nem volt még lencsém, úgyhogy ezek szerint úgy vágnak át, ahogy csak tudnak. Köszönöm a válaszokat. :)

2011. nov. 14. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:

én nem kaptam próbalencsét, annyi volt, hogy megtanította, hogy kell berakni kivenni stb. aztán mondta, hogy menjek egy negyed órát vagy ha ráérek többet sétálni, aztán menjek vissza. visszamentem nem volt semmi gond, megvettem a lencsét, aztán hello.

szerintem mondd meg, hogy nem akarsz annyit venni...meg nézz utána pl neten, hogy melyik márkában van olyan ami kell neked és hányas csomagban lehet kapni.

meg vannak a napi lencsék, amik ugye hosszú távon drágábbak, de kipróbáláshoz jók. én is azt vettem legelőször, 5 párat.

2011. nov. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

40ezer? Menj másik optikába, ezt nem hiszem el, nekem is cilinderes van, 3 hónapra 8ezer neten rendelve, de optikában is "csak" 12ezer.


És természetesen próbalencsével kell kezdeni, jobb helyeken azt rendelnek neked először, és az ingyenes.

2011. nov. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huhh, hát akkor tényleg jobb lesz ha másik optikába megyek.

Köszönöm a segítséget!

2011. nov. 16. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!