Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemem előtt van pár darab...

A szemem előtt van pár darab kis uszkáló pont, vonal féleség, és néha elhomályosul a szemem, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Voltam a nyár elején szemészeten,mindent rendben találtak.Azt mondta a drnő hogy úszó homály,nem tudnak vele mit kezdeni.De engem nagyon zavar,néha picit el is homályosodik a látásom.Szemüveget nem hordok,nem irtak ki eddig.Lehet azt kellene hordanom?
2011. okt. 13. 17:32
 1/8 Sven válasza:
Nekem is van 2 db. Tényleg nincs rá orvosság. Állítólag a kor előre haladtával majdnem mindenkit érint. Bár én elég fiatal vagyok (24). Szerencsére engem nem zavar. Nekem annyit mondtak, hogy figyeljek a megfelelő folyadékbevitelre és a vitaminban gazdag táplálkozásra.
2011. okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek úszkáló valamik a szemedet beborító nedvesség redői, hullámai, fénytörései. Mindenkinek van, csak nem mindenki veszi észre. Néha, amikor egy helyben kell tartózkodnom, és nem tudom magam semmivel sem lefoglalni, én is szoktam ezekkel "játszani". Felfelé nézek, majd megállítom a szemgolyómat egy középállásban, és nézem, ahogyan ezek a "giliszták" hogyan csúsznak lefelé a látott képen. Valójában ez a fénytörés éppen a pupilla előtt "csúszik, vagy csorog" lefelé. Ha megmozdítom a szememet ilyenkor, akkor ezek a pontok hirtelen megugranak egy váratlan irányba.


Szóval nyugi, nincs semmi baj. Viszont nincs köze ennek e jelenségnek a szemed elhomályosulásához. Ha az gyakorivá válna, akkor muszáj orvoshoz menni megvizsgáltatni. Ha csak ritkán jelentkezik, az lehet éhségtől, cukorszint ingadozástól, vagy csak egy hirtelen mozdulattól, vagy elfeküdted a tarkódnál lévő idegeket.

2011. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=x1hfeUrsxoY

Nekem is van, csak az egyik szememben. Keress rá angolul is :eye floaters.

Azt mondta a nagy kedves orvosom, hogy csak akkor tűnnek el, ha kiveszi a szemgolyóm. Most Béres szemerőt szedek, remélem fog javulni.

2011. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
30%

"Néha, amikor egy helyben kell tartózkodnom, és nem tudom magam semmivel sem lefoglalni, én is szoktam ezekkel "játszani"."


Pont ezt szoktam én is :D illetve a kérdést akartam éppen feltenni. Én úgy tudtam hogy ezek fonálférgek amik gyakran előfordulnak a szemben és akár 1méteres is lehet.


A szemgolyókivétel viszont butaság...

2011. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
2011. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

A vizsgálat során a bal szem külső részén, a kötőhártya alatt, összetekeredett fonálra emlékeztető, áttűnő, tekergő mozgást végző képződményt találtam - ilyennel korábban, 30 éves szemészeti gyakorlatom során sohasem találkoztam!

Tanulmányaimból emlékeztem arra, hogy a trópusokon sok beteg vakságát okozza egy fonálféreg, ami a szem mélyebb részeibe is behatol, de fogalmam sem volt, hogy ilyen fertőzés mérsékelt égövön is előfordulhat, egy lakótelepi lakásban élő, városi embernél!

h i r d e t é s

El kell távolítani! De hogyan?


Nem volt kétséges, hogy el kell távolítani, de hogyan? A szakrendelőben, műtői háttér és eszközök nélkül nem lehetett hozzáfogni. De szabad-e várni? Nem fog-e, ahogy jött, ugyanolyan gyorsan eltűnni? Hiszen a kötőhártya alól ismét elvándorolhat a szemhéj, a szemgödör szöveteibe, és soha nem találjuk meg. Telefonon kértem tanácsot idősebb kollégámtól, aki ugyan szintén nem látott még soha ilyen esetet, de azt tanácsolta, hogy ne halogassam a féreg eltávolítását. Emlékezett, hogy azt olvasta: az érzéstelenítő megbénítja a férget, így eltávolítható annak veszélye nélkül, hogy a beavatkozás során elszökjön.

Valóban így történt: átmentünk a beteggel a kórházi osztályra, ahol az éjszakás nővér segédletével sikeresen eltávolítottam a több mint 10 cm hosszú férget, miután az érzéstelenítő beadása után a mozgása teljesen megszűnt. Másnap reggel a beteg teljesen panaszmentes volt, a féreg viszont ismét vígan ficánkolt a kis gyógyszeres üvegben. Sorsát azonban nem kerülte el: az Állatorvostudományi Egyetem Parazitológiai laboratóriumában, miután számos fényképet, sőt videofelvételt is készítettek róla, mikroszkópos vizsgálatnak vetették alá.

A féreg neve: Dirofilaria repens


Az állatorvosok számára ez a féreg nem jelent különlegességet: Magyarországon a kutyák Dirofilaria-fertőzöttsége egyáltalán nem számít ritkaságnak. Emberből eltávolított féreggel azonban még nem találkoztak. Szerencsére ez a mérsékelt övön honos fonálféreg nem okoz olyan súlyos betegséget, mint trópusi rokona a Loa loa, mivel a féreg az emberi szervezetben nem szaporodik, így eltávolítása tejes gyógyulást eredményez.


De hogy került oda?

A fonálféreg terjesztői a szúnyogok. A kutyát megcsípő szúnyog vérszíváskor szívja magába a kutya vérében élő lárvákat, a mikrofilariákat, majd ezek a szúnyog testében fejlődnek tovább. A fertőzőképes lárvát a szúnyog ugyancsak vérszíváskor oltja be az ember bőrébe, ahol a bőr alatti kötőszövetben tovább fejlődik, közben a laza szövetekben vándorol. Vonzza a meleg, ezért a melegnek kitett testfelület felé vándorol; betegünknél valószínűleg az olvasólámpa melege vonzotta a szem kötőhártyája alá. A fertőzött szúnyog csípése feltehetőleg jóval korábban, még a nyári hónapokban történt, hiszen az eltávolított féreg már csaknem teljesen kifejlett, ivarérett példány volt.

Mi történik, ha nem távolítjuk el?


A bőr alatti szövetekben vándorló féreg idővel elpusztul, legfeljebb kis gyulladásos csomó marad a helyén, aminek az ember nem tulajdonít jelentőséget. Elképzelhető, hogy a Dirofilaria fertőzés emberben gyakoribb, mint gondoljuk: ha nem bukkan fel a szemben vagy egyéb érzékenyebb testtájon, könnyen észrevétlen maradhat. A fertőzöttség vérvizsgálattal általában nem mutatható ki, hiszen miután az emberben nem szaporodik, mikrofilariákat a vérben nem találunk. Gyógyszeres kezelésre a féreg eltávolítása után sincs szükség.


Hogyan előzhetjük meg a féregfertőzést?


Úgy látszik, manapság már nem kell a trópusokra utazni ahhoz, hogy különleges betegségeket szedjünk össze. A városokban is rengeteg a kutya, és a nagy nyári szúnyoginváziók során sosem tudhatjuk, hogy a csípés okozta kellemetlenségen túl még mit kapunk. A kutyatulajdonosok és az állatorvosok feladata a kutyák rendszeres féregtelenítése, másrészt a szúnyogirtás és a szúnyogriasztó szerek használata szükséges ahhoz, hogy ilyen kellemetlen eset minél ritkábban forduljon elő.

2011. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
49%

5 betegség, amit a macskáktól kaphatunk el



StartlapCitromailIwiwFacebookTwitter


2011. szeptember 8. | Forrás: Medipress

A legtöbb fertőző macskabetegség csak a macskákat érinti, ám az úgynevezett zoonotikus betegség átterjedhet a négylábú állatról az emberekre.


Ez a néhány betegség a fertőzött macska széklete illetve nyála, vagy fertőzött bolha és kullancs csípése útján terjedhet át emberekre. A leggyakoribbak a következők:


A macskakarmolási betegség, vagyis bartonellózis, bakteriális megbetegedés. Az emberek fertőzött kullancs csípése vagy macskakarmolás útján kaphatják el a betegséget. Akkor is kialakulhat fertőzés, ha a fertőzött macska megnyalja egy ember nyílt sebét. Az emberekben duzzadt nyirokmirigyek, láz és fejfájás jelzi a betegséget, ami általában magától elmúlik, de a gyógyulás akár több hónapot is igénybe vehet. Súlyos esetben antibiotikum kezelés szükséges.

h i r d e t é s

Az emberek a macskákban gyakran előforduló fonalféreg fertőzést is elkaphatják. Ha a fertőzött macska ürülékében lévő féreglárva emberi szervezetbe jut, a kifejlődő féreg a szemben, a májban, az agyban vagy a tüdőben is megtelepedhet, súlyos következményekkel járva. A fonalféreg a gyermekekre a legveszélyesebb, akik könnyebben érintkezésbe kerülhetnek a macskaürülékkel. A fertőzés élősködő elleni szerekkel kezelhető.

2011. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kimeritő választ,bár nem hiszem hogy ilyen féreg betegségem lenne,se kutyám se macskám.-)
2011. okt. 25. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!