Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szintevesztest idovel...

A szintevesztest idovel kinoheti a gyermek?

Figyelt kérdés
Evek ota vigyazok egy kislanyra, 5 eves, aki egyertelmuen teveszti a piros es zold szint. Mar vagy ket evvel ezelott felhivtam ra az edesanyja figyelmet, elotte utana is olvastam. De szinte tamadasnak vette a dolgot, es magyarazta, hogy ez nem az, es majd idovel kinovi a gyerek. A kislany mar 5 eves, es elofordul, hogy keri tolem a piros ceruzat, mikozben zold szinu van a kezemben. Kivancsi volnek, hogy nektek mi a velemenyetek. Az en egyeni velemenyem szerint szinteveszto, ami termeszetesen nem a gyerek hibaja, es nem is kell szegyenleni.
2011. aug. 11. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem növi ki, mert örökletes. De idővel megtanulja, hogy mik a különbség a két szín között. A színtévesztők is látnak különbségeket, pl a nagypapám is színtévesztő volt, és tökéletesen meg tudta különböztetni az érett, piros gyümölcsöt az éretlentől.
2011. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem fogja kinőni,ez genetikai,bár én még lány színtévesztővel nem találkoztam,csak fiúkkal.Az iskolában lesz kötelezően szűrés erre,ha eddig nem hitt az anyuka neked,attól fogva fog.
2011. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a színtévesztés az öröklésmenete miatt ritkább a lányoknál.
2011. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!