Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Utalhat valami betegségre a...

Utalhat valami betegségre a "monoklis szem"?

Figyelt kérdés
A szemem alatt és oldalt az orromnál teljesen kék a bőröm meg a szemem végénél is, olyan mintha behúztak volna. Ez már több hete van, még az alapozó sem tünteti el teljesen, se a korrektor.. Pihent vagyok, normálisan alszok, nem vagyok fáradt, nem is drogozok, nem is iszok. Egyébként hófehér a bőröm, de előtte nem volt ennyire csúnya, most úgy nézek ki mint egy hulla. Mitől lehet ez?
2011. júl. 31. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet valami szervi baj.
2011. júl. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szem alatti karikák leggyakoribb oka a helyi keringés lelassulása és az oxigénhiányos, vénás vért szállító kapillárisok áttűnése az igen vékony bőrön.

Ezt előidézhetik egyes betegségek, vashiány, de legtöbbször mégis a hajszolt életvitellel hozható kapcsolatba. A vízhiány miatt is lelassulhat a bőr nyirokkeringése, a szöveti pH túlsavasodik, emiatt a bőr alatti kötőszövet rost- és alapállomány-képzése lelassul, majd a lebontó folyamatok lépnek előtérbe. A végeredmény: beesett, fáradt szem, rugalmatlan szemkörnyék és barnás elszíneződés.

részletesebben:

[link]

2011. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudtam hogy olyankor valami van a májjal vagy a vesével
2011. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
á, ha a mája beteg valakinek, akkor a bőr sárga lesz. nemhiába mondják olyankor, h sárgaságban szenved.
2011. júl. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, ez nem sötét folt, nem is szem alatti karika hanem világosabb és kékes..
2011. júl. 31. 23:30
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem is kék a szemem alatt a bőr. én annak tulajdonítom, hogy nagyon vékony ott a bőröm. De engem is zavar, elég csúnya. De ez van, nem festhetem be magam :))

2011. aug. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
elmentem orvoshoz, vashiány miatt lett ez...
2011. aug. 5. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!