Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem látok rendesen a kontaktle...

Nem látok rendesen a kontaktlencsével?!

Figyelt kérdés
Nem rég tettem be a kontaktlencsét életembe másodjára. Tegnap tettem be az optikába először kb 5 percre. Most viszont kb fél órája már bent van és nem látom a betűket rendesen. Szoknia kell még a szememnek vagy rosszul tettem be? Mikor megkaptam a szemüvegem is emlékszem, hogy az elején nem láttam mindent jól és kicsit szédültem is (most is). Ez baj vagy majd elmúlik ?
2011. júl. 26. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt szoknod kell,másrész lehet,hogy rossz oldalával raktad be: vedd ki,akkor jó,ha a széle befele néz a közepe fele.Másrészt lehet,hogy kiszáradt tőle a szemed,nekem ezért is van mindig szemcsepp a táskámban.
2011. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Hello :) Hát nekem nemsokára egy éve van kontaktlencsém, és először ha jól emlékszem én is nehezen láttam vele, mert olyan furi volt, hogy bárhova néztem mindent láttam, mert ugye szemüvegnél, a szemüveg keretein kívül nem láttál, csak ha a fejedet arra fordítottad. Én is szédültem, de aztán megszoktam a kontit és nagyon jó volt. Hát ha különböző dioptriájú a szemed, nem lehet, hogy összecserélted őket,és fordítva tetted be és azért nem látsz rendesen. Ha így van vedd ki és cseréld meg őket és úgy rakd vissza Ha viszont úgy érzed viszont hogy szúrja a szemed, akkor meg kifordítva tetted be, és meg kell fordítanod és úgy betenned. Ha viszont sehogy sem jó, menj vissza az optikába és mondd el, hogy mi a problémád, ott biztos tudnak segíteni. =) Azért remélem tudtam segíteni. :)
2011. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szúrni különösebben nem szúr, csak néha ha úgy hirtelen oldalra tekintek. Ebben a kifordítós dologban viszont nem vagyok biztos, mert próbáltam kifordítani, de sehogy sem sikerült. Mindig visszaugrott. Napi lencsém van amúgy Bausch&Lomb. Lehet, hogy olyan, hogy nem kell kifordítani? nem értem igazából:S tegnap a próbalencsémet az optikában (az más fajta volt) azt simán ki tudtam fordítani.
2011. júl. 26. 17:04
 4/4 A kérdező kommentje:
meg mindig nézegettem, hogy gömbölyűbb alakja legyen, ne pedig olyan széles tál alakja. :D
2011. júl. 26. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!