Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A rövidlátók állandóan hordják...

A rövidlátók állandóan hordják a szemüveget?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra irányul hogy a rövidlátóknak felírt szemüveget (-4-es dioptria esetén) állandóan hordani kell (úgy az utcán, mint olvasás, számítógépezés stb közben?)
2011. júl. 19. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
-4 es dioptriánál gyakorlatilag nem tudsz felismerni egy arcot 3/4 méterről, nem látod a közlekedési lámpákat kontúrosan...ha ez neked megfelelő, akkor ne hord a szemüveget
2011. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem 3/4-ed, hanem 1/4-ed, de a többi igaz


Nekem -0,75-ös szemüvegem van, szóval "viszonylag jó", de állandóan hordom. Vagyis most pont nem, mert megyek aludni, de egyébként mindig rajtam van fürdést és alvást kivéve :)


Ha nem hordod, tovább romlik

2011. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, jóval erősebb szemüvegem van, mint -4, de azért 25 cm-ről még felismerek valakit, 50-75 cm-ről már kevésbé ;)
2011. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az ihlette kérdésemet, hogy esetemben a szemüveggel való olvasás és kézimunkázás nem megy, megfájdul tőle a szemem és a fejem. Nem tudtam eldönteni, hogy:

1. túl erős a szemüveg és ezért fájdul meg olvasáskor a fejem, ebben az esetben pedig szólnom kell a szemésznek. Elvégre a rövidlátók állandóan szemüveget kell hordjanak. vagy pedig:

2. a rövidlátók a szemüveget ilyen "közeli" dolgok végzése esetén nem kell használják, ez esetben pedig természetes reakció a szemfájás, jelezve hogy tegyem le a szemüveget.

2011. júl. 19. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem -4es a szemüvegem.Közelre olvasáshoz pl nem használom,amúgy mindig.
2011. júl. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szemüveg se nem javít, se nem ront a látáson. Csak segít látni. De közelre ugyebár jól látsz, ezért nem kell hogy felvedd mondjuk otthon.
2011. júl. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kérdező, a kézimunkázásnak is kellene mennie-4-es szemüvegben, hiszen anélkül kb 20cm-es az olvasási távolságod, az meg nem éppen egészséges


a gondodat valószínűleg az okozza, hogy a szemmozgató izmok nem alkalmazkodnak túlzottan az olvasótávolsághoz


szemésszel beszéld meg a problémádat én ugyanerre a gondomra kaptam "olvasószemüveget", ami továbbra is -os volt, de gyengébb

2011. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem - 2, 75 és - 3, 75 ös szemüvegem van de nem hordom mert oldalt kicsinyít, de látok 3- 4 méterre is felismerek arcokat.....
2011. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én -5 ös vok, de mégse hordom szinte soha
2012. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!