Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres látáskorrekciós...

Lézeres látáskorrekciós műtétről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki esett már át közületek ilyen műtéten? Hol zajlott (mely klinikán) és milyen tapasztalataitok vannak?
2011. máj. 17. 15:01
 1/4 tetris ***** válasza:

A létező legjobb dolog a világon, szívből ajánlom, csináltasd meg.

A jelentkezéskor kapsz egy időpontot, amikor egy legalább 2 órás teljes körű szemészeti vizsgálaton kell átmenned. Itt a kompjuteres szemvizsgálattól, a szemfenék tükrözésig, a szemnyomás értékek meghatározásáig tág, és szűk pupillával mindenféle vizsgálatot megejtenek. Az összes vizsgálati eredményt betáplálják egy számítógépbe, ami kiadja, hogy az adott értékek mellett elvégezhető-e a műtét, várható-e a 100% eredmény.

Ezt közlik veled, és azt is, hogy mikor tudják elvégezni a műtétet, és mibe kerül. Egyszerrre 6 dioptriát tudnak javítani. Ha neked ennél magasabb dioptriájú szemüveg kell, akkor több műtétre lenne szükség.

Ha elfogadod a műtéti javaslatot, és kicsengetted az összeget, akkor a műtét napját kitűzik. Ált. hétfőn szoktak műteni, akkorra összegyűjtenek 8-10 műtétest.

A műtét reggelén lehet enni. 8-ra kellett odamenni a klinikára. Kaptunk egy enyhe nyugtatót, majd várni kellett 1 órát, hogy hasson. Utána név szerint egyesével szólítottak be minket. A műtő előterében le kellett venni a cipőt, adtak steril zokniszerűséget. Kaptunk egy steril köpönyeget, a hajunkat be kellett tűrni egy ronda zöld sapkaszerűségbe, szemüveget levenni. Eztán nyomás a műtőbe. Ott volt a lézergép főmérnöke, mellette a szemorvos, és a műtősnő. Fel kellett feküdni az asztalra. A fejnek ki volt alakítva egy kis mélyedés. Letakartak egy zöld anyaggal, aminek az egyik szem helyén volt kivágás. Azon kukucskáltam kifelé. Ekkor három féle szemcseppel is becsepegtették a jobb szememet. Az egyik ezek közül egy kicsit csípett.

Ezután egy hajlított kampócskát akasztottak a szemhéjamba, hogy ne tudjak pislogni. Majd a gépet a szemem felé irányították. Ezután nem láttam semmit, csak időnként kisebb felvillanásokat. Minden villanás után jobb és jobb lett a látásom. Amikor már kivillogtatták magukat, kivették a kampókat, újabb cseppentés, és leragasztották a szememet, és kész is voltam. Egy hét múlva ugyanez a másik szemen is.

A műtét utáni 3 nap elég xar volt, mert irtóra könnyezett a szemem, mintha tele lett volna homokkal. Adnak ugyan szemcseppet, de azonnal ki is könnyeztem. Azt a pár napot ki kell bírni és kész.Ennyi szenvedést bőven megér. Maga a műtét teljesen fájdalommentes.

Én mínusz 6-os szemüveget hordtam, ami már szódásüveg kategória. Amióta megcsináltattam, úgy látok, mint egy sas. És azóta se romlott vissza, pedig több, mint 10 éve volt a műtét. A fiamnak is megcsináltattuk, pedig neki csak másfeles volt. Az övé is tökéletes azóta is.

Mi a Fócus Medical mikroszemsebészeti központban végeztettük el a műtétet, valahol Budapesten vannak a Margitszigeten.

2011. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

tetris:


Én is meg akartam csináltatni (kb -2 dioptria), de amikor megnéztem egy dokufilmet az eljárásról, betojtam a szemhéj kiakasztó kampóktól. Szerintem inkább fóbia témakör, de már attól rosszul vagyok, ha 20-30 centire a szememtől valamilyen hegyesebb tárgyat a szemem felé irányítanak (pl toll, ceruza).

Nem ér hozzá a szemgolyóhoz? Maga a "látvány" nem rossz, hogy közelítenek a szemed felé a kampóval?


Tudom, hülyeség, de ettől a részétől félek a legjobban :(

2011. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tetris ***** válasza:

Azok a kampók nem feszítik ki a szemet, hanem csak nagyra tárják. Nem okoznak vele semmilyen fájdalmat sem. Olyan, mintha csodálkoznál, annyira tárják csak ki. Egyébkénis is a végük le van kerektve, nem tudnak vele megsebezni.

Magához a szemhez tulajdonképpen nem ér hozzá semmi, mert a lézerfény ér oda csak. A fény pedig nem okoz fájdalmat. Az egész műtét 2 percig tart. Talán még annyit se. Semmi ok az aggodalomra.

2011. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ! Nem is a fizikai része (gondolom úgyis annyi érzéstelenítőt csepegtetnek, hogy homokkal is szembe szórhatnának akkor), inkább a pszichés. Nem "para", amikor közelítenek a szemedhez a kampóval? VAgy a tudat, hogy nem csukhatod be a szemed, pedig jön a pislogási inger?
2011. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!