Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -0,5 szemüveget állandóan...

-0,5 szemüveget állandóan kell hordani? Utcára is? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Mikor olyan gyenge szemüvegem volt, olvasáshoz és tanuláshoz levettem.

Most 4-es a szemem, kb 15-20 centire látok élesen nélküle, így muszáj mindig hordanom.

2011. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt neked kell eldönteni hogy lencse nélkül problémás e a távollátás.Olvasáshoz számítógéphez biztos nem kell, gondolom azért írattál mert távolra zavart egy kicsit.Mindíg úgy kell használni ahogy jobban látsz.
2011. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A mínusz felest simán lehet nélkülözni. Én még utcán is járok nélküle. Minden megszokás kérdése. Ezzel a dioptriával azért még jól látsz.

Nekem barátnőm a mínusz két és feles szemével is szemcsi nélkül jár. Mondjuk az túlzás :)

2011. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyén függő. Valaki -0,5 dioptriával is szenved. Nekem most -5,5 szerintem ellenék nélküle. Megszokás kérdése.
2011. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én kb. akkor csináltattam az elsö szemüvegem, amikor -0.5 lett a szemem. engem naon zavart h nem látok, de bactam hordani, me nem állt jol. aztán csináltattam másik fazont, az már ok és le se vettem tőle. ha az udvarra kimegyek még nem zavar. de ha a keritést átlépem nélküle már nagyon rossz, főleg ha messzire kell nézni. engem nagyon zavar ha nincs fent "idegen" közegben(otthonon kivül) Kül. én szeretek is szemüveget viselni, mert van hogy ápol és eltakar ;)
2011. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

neken is -0.5ös a szemüvegem

én otthon, egyetemen felteszem, de utcán nem

engem amúgy nem zavar ha nincs fent látok nélküle is, de hamár van többnyire hordom

2011. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

0,5 az semmi. Szemtorna.hu

Kukkold meg, és ha teszel érte valamit, örökké elfelejtheted a szemüveged.

2011. máj. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem hordd állandóan, mert romlani fog a szemed.
2011. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem hordani kéne mert a -os csak romlik én 4 évesen lettem szemüveges amikor még csak -2 volt és utánna minden évben erősebb kellet és most 16 éves vagyok és már -17 már minden negyed évente új kell és ez még mindig romlik :(
2013. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De azért romlik, mert hordod, és fél évente cseréled... Nekem is fél évente romlott egy felet, mikor folyton szemüveget csináltattam, viszont 2006 óta nem csináltattam szemüveget, nem látok tökéletesen vele, de legalább nem romlott tovább a szemem.
2013. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!