Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Árpa van az egyik szemem...

Árpa van az egyik szemem alatt belül, jöv héten "szedik ki" ezzel kapcsolatba enne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

...Mit csinálnak?

Fájdalmas-e?

Meddig fog látszani?


Köszönm előre is a válaszokat


2011. ápr. 12. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Krémet nem kaptál rá? Kellett volna. Próbáld naponta többször kamillateával mosogatni, ha szerencséd van, magától kifakad jövő hétig.
2011. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Beérzéstelenítik a szemedet, aztán innen már nem láttam semmit. Valahogy kivágják, fájni nem fog (legalábbis nekem nem fájt), csak szar érezni ahogy piszkálják a szemedet.

Engem 3 nap után, már küldtek is volna vissza dolgozni, a 3 nap után már nem is látszódott semmi, de már nem emlékszem, mintha már a műtét másnapján se lett volna vészes.

Nekem ennyi volt a tapasztalatom, de nem tudom neked hol fogják csinálni.

2011. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azonnal vegyél egy Tetran kenőcsöt.

Anyukám a szemészeten dolgozott 24 évig és akinek árpája volt, az először Tetran és ha attól nem múlt el, csak akkor műtötték.

Egyébként 5 perc, nem fáj, nem érzel semmit.

2011. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Ha kiszedik a szemhéj "széthúzása" meg a szúrás lesz kellemetlen. Utána egy szemet takaró kötést szoktak adni. A szemed 1 nap múlva lappad le ált. teljesen. kellemetlen, de ha belső/nem érő árpa van a szemeden megéri.
2011. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam árpával a szemészeten. Viccesen mondta a doktornő, hogy aratunk /mivelhogy árpa/, aztán valami kenceficét írt fel, aztán elmagyarázta, mit kell tennem otthon. Tehát: ha az árpa az alsó szemhéjon van, akkor az ujjunkkal masszírozó mozdulatokkal felfelé haladva óvatosan nyomkodjuk. Ha a felsőn van, akkor természetesen lefelé kell nyomkodni. Azt azonban hozzátette, csak akkor nyomkodjam, ha már "érett" az árpa, vagyis ha már fehér. Akkor könnyebben ki tudjuk nyomni. Nos azóta, ha árpám van, nem megyek a szemészetre, hanem magamnak nyomkodom ki, aztán kamillateát főzők, átszűröm valami tiszta, sűrű szövésű szöveten, és azzal borogatom, persze langyos teával.
2011. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!