Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tegnap óta van kontaklencsém,...

Tegnap óta van kontaklencsém, és kicsit szúr, és érzem, hogy benne van. Normális ez?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem kellett kb. egy hét hogy teljesen megszokjam, addig néha éreztem, hogy bent van. Az elején ne használd túl sokat, csak egy-két órát az első napokban, bár gondolom ezt elmondták neked.
2011. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Igen, meg kell szokni, ez igaz. De akkor szúr, ha van rajta vmi szennyeződés. Vedd ki, tisztítsd meg és tedd vissza.
2011. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
természetes, ha az elején "idegen test" érzésed van
2011. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az idegentest érzés meg a szúrás nem ugyanaz.

nekem mikor kontaktlencsém lett, emlékszem a próbalencsét alig tudtam felrakni mert könnyezett a szemem, béna voltam és sehogy sem akart sikerülni. Amikor nagy nehezen sikerült sem szúrt, csak éreztem hogy valami van a szememben.


Lehet, hogy a szemed egyszerűen nem bírja a lencsét. Ha tiszta a lencse (márpedig annak kell lennie - hiszen odafigyelsz rá, és nem akarsz elkapni semmi randa fertőzést) akkor nem szúrhat. Hord egy pár napig, de ha gyulladt, vörös a szemed és továbbra is szúr akkor hagyd a fenébe a lencsét.


De a legjobb az lenne, ha megkérdeznéd azt a szemorvost aki megvizsgált a lencse viselése előtt.

2011. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én 2 hét alatt szoktam hozzá teljesen, de hasznos lehet ha veszel hozzá nedvesítő szemcseppet :)
2011. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Persze, hogy normális, hiszen még ez új neked. A szúrás, viszont nem egészen normális. Tisztítsd meg a lencsét, biztos, hogy kis kosz van rajta azért szúr, nekem is akkor szokott. Az meg, hogy érzed, hogy benne van az nem gond, megszokod. Nekem egy hét sem telt el és már jó volt, de ez változó mindenkinél.
2011. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van kontaklencsés tapasztalatom:)


Az az érzés, hogy van benne valami, az el fog múlni.


Kényelmetlen vagy szúrós lehet, ha (mint már írták a többiek) van rajta valami szösz,vagy nagyon szárítja a szemed (nem megfelelő fajta, vagy kell a műkönny), vagy majd, ha elöregszik vagy, ha túl sok órát van bent... vagy ha véletlen kifordítva tetted be. :)

A szúró érzésbe ne nyugodj bele!


...amúgy nagyon kényelmes a kontaklencse, sztm:)

2011. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!