Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Romolhat, vagy javulhat a...

Romolhat, vagy javulhat a szemem, ha szemüveget hordok?

Figyelt kérdés
egy 0,5 ös szemüvegem van csak kicsi már rám és igy nem viszem el a suliba. de amikor messze ülök a táblától nem nagyon látom csak homályosan. ha nem hordom a szemüveget akkor romlani fog a szemem? és ha hordom olvasás meg tévé nézés közben, akkor javulhat? mert egy feles szemüveget szerintem nem kell egész nap hordani.(közelre pedig szemüvegben rosszabbul látok.)(lány/14)
2009. febr. 17. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
én si iyg kedztem,és nem hordtam de ha hordod akkro is rosszabodik 18 éves korodig romlik:Ssajnos
2009. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szemüveg és a kontaktlencse nem arra való hogy gyógyítson, hanem hogy láss. Nekem 19 éves koromig romlott a szemem, rövidlátó vagyok. 0,5 -tel kezdtem kb. 13-14 éves koromban, és 3,0 lett mindkettő. ili
2009. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy most már divat a szemüveg, míg az én időmben (most vagyok 32) nagyon csúnya keretek voltak, és alig volt választék. Biztos vagyok benne, hogy olyan keretet választottatok ami jól áll. :) ili
2009. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor romlik a szemed, ha nem hordasz szemüveget, ha kell. viszont szemüvegből mindig picit gyengébbet irass fel, mert a szemnek kell ilyen pici erőltetés, ellenkező esetben elkényelmesedik, és hamarosan még erősebbet igényel.
2009. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, folytatom, és nekem kb 9évesen kezdett romlani a szemem, amiből az lett (bár én hordtam pedig-szóval adottság kérdése is), h 16 éves koromra 5 dioptriás szemüvegem lett. ne ijedj meg, te még ki is nőheted. VISZONT!!!! 16 éves koromtól kontaklencsém lett, és ezután (31vagyok) 15 év alatt max 1,5et ha romlott.. a lencse állitotta meg!
2009. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ajánlom ezt az oldalt (a tévhitek elkerüléséhez):

[link]

2009. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!