Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Holnap megyek kontaktlencse...

Holnap megyek kontaktlencse betanításra, válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Milyen érzés lesz, mikor először berakják/berakom? (csak, h tudjam, mi a normális)

Ugyanúgy sminkelhetem magam, mint azelőtt, vagy az első napokban inkább hanyagoljam még a szempillaspirált?

Mennyire nehéz első alkalommal betenni illetve kivenni?

És ha mondjuk havi lencsém lesz, akkor ha mondjuk az egy honapból nem használom kb5 napig, akkor 5 nappal tobábba lehet használni, vagy akkoris ujjat kell bontani 1 honap elteltével?


elég sok kérdés felmerült, bocsánat

előre is köszönöm a válaszokat.

16L


2011. febr. 23. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Meglehetősen kellemetlen első alkalommal, ugyanis le kell győznöd a természetes reflexed, azt, hogy pislantasz, amikor közelednek a szemed felé. De idővel hozzászoksz.

Sminkelhetsz, de nagyon óvatosan, be ne kend a kontaktlencséd.

Akkor is újat kell bontanod, ha kihagysz néhány napot az egy hónap alatt.

2011. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
semmit nem fogsz érezni, akkor van jó helyen. sminkelheted magad. előbb beteszed, sminkelsz, majd kiveszed és lemosod. neh belekerüljön a szemedbe a smink... kérdezd meg a szemészt,h milyen spirált használhatsz, sokan a hosszabbítóst nem ajánlják. lehet túlhordani, sokszor gond nélkül is, de az első kötőhártya gyulladás után, ami kialakulhat emiatt is, nem fogod túlhordani inkább... ja, és ami nagyon fontos, h mindig tiszta kézzel nyúlj a szemedhez. javaslom, h vegyél még műkönnyet, v nedvesítő szemcseppet, mert lehet, h kiszárad a lencsében a szemed. picit viszket olyankor. ez pillanatok alatt enyhíti, és nem kell belenyúlni piszkos kézzel... főleg akkor érdemes, ha egész nap benne lennél.
2011. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm

eléggé izgulok h milyen érzés lesz :)

de már nagyon várom...

2011. febr. 23. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:
ha kihagysz pár napot akkor tovább használhatod mivel a lencsetartó tokban semmi baja nem lesz. de alapból is kb. egy hónappal túlhordható az összes havi meg 2hetes lencse. így sokat lehet spórolni.
2011. febr. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Utolsónak mondanám, én is spóroltam általában 2-3 héttel, 2 évig ment is, majd kicsit bepirosodott a szemem, orvos: kötőhártya gyulladás, ami 3.5 hónapig tartott, szenvedtem rendesen, további 3 hónapig képtelen voltam hordani lencsét, mert olyan állapotban vannak az erek a szememben. Az első 2 hónap alatt az egyik szemem 0.5 a másik 0.75 dioptriát romlott... Azóta nem játszok ezzel, hogy akár csak egy hétig is túlhordanám, így ez az incidens óta 4 éve minden gond nélkül viselem ugyanazt a márkát. Nem mindenki jár ilyen szerencsétlenül, de azért a plusz 1 hónap elég sok :/
2011. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!