Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Amikor nem létezett szemüveg,...

Amikor nem létezett szemüveg, hogy láttak az emberek?

Figyelt kérdés

bocs ha hülye kérdés, de semmi infót nem találtam neten.

vagy észre sem vették hogy valami nem oké? mert egy -2es szemnél már elég zavaró, ha nincs rajtad szemüveg..:)


2009. febr. 13. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megpróbált boldogulni azzal a látással ami volt neki. A szemüveg feltalálásához kellett az is, hogy felismerje az orvos tudomány, hogy mi vezet a rossz látáshoz. Nem vezettek autót, nem tévéztek, számítógépeztek, nem olvastak újságot stb. Az életük szemészeti szempontból sem volt annyira bonyolult mint nekünk.
2009. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sehogy
2009. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol, hogy olvasásnál egy akváriumon keresztül nézegették az olvasnivalót. Hogy mennyire igaz, azt nem tudom...
2009. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ókorban a nem egészséges ujszülötteket hagyták éhen halni. Amúgy eg szerintem nekik nem volt szükségük szemüvegre, mert sokáig még írni, olvani sem tudott az ember.
2009. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tetszik ez a kérdés. Akkor kezdték jobban " használni " a szemüket, mikor megjelentek a betűk, papír, később az újság is. Sőt az is lehet rájöttek a vizespohár is nagyít! ?
2009. szept. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!