Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik olyan, hogy a szem...

Létezik olyan, hogy a szem csarnokvízébe bekerül valami? A jobb szememmel néha "koszosan" látok. Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy néha látok magam előtt egy kis foltot. Hasonló ehhez: [link]


Ugyanilyen átlátszó, üveges. Változó a formája, de mozogni nem mozog. Arra gondolok, hogy valami bejutott a pupillámba/szemlencsémbe (nem ismerem pontosan a szem felépítését), és amikor úgy mozdul a szemem, akkor bekerül elé.


Csak az egyik szememmel látom, ha becsukom a jobbot, akkor nem. Nem túl gyakran jön elő, úgy heti 1-2x, de zavaró. Most akárhogy próbálom "előhozni", nem sikerel.


Mi lehet ez, hallottatok már ilyesmiről? Hogy menjek el vele orvoshoz? Nem akarok a psziciátrián kikötni, ha azt mondom, hogy doktor úr kérem, látok magam előtt valamit néha, nézze le is rajzoltam...


2011. febr. 6. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Menj nyugodtan orvoshoz vele. Nem fognak pszichiátriára küldeni.
2011. febr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy bármit is lehet vele csinálni, nekem is van, sőt nekem mindkét szememben, ilyen kis "szálak" úszkálnak, amióta az eszemet tudom. Az orvos azt mondta, hogy természetes, főleg rövidlátóknál. Engem egyáltalán nem zavar.
2011. febr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nagymamám is ilyesmit látott, bár ő aztmondta olyan volt mintha hajszál lenne a szeme előtt. neki szürkehályog van a szemén. menj el nézesd meg..
2011. febr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

találtam egy cikket, nekem is ez van , csak nem emlékeztem anno mit mondott a doki. De valahogy így próbálta elmagyarázni.Azt mondta nem kell vele törődni. Nálam ha ideges vagyok vagy ha alacsony a vérnyomásom akkor látom őket. De a C vitamin használ ilyenkor.


Repülő szúnyogok


A betegség tünetei különösen gyakorta figyelhetők meg súlyos mértékű rövidlátásnál, és elsősorban 40 éves kor fölött.

A panaszokat, amelyeket a szem elhomályosulása esetén lehet a leginkább tapasztalni, a legtöbbször az üvegtestben lévő kis koleszterinkristályok okozzák.A legszembetűnőbb tünet az úgynevezett mouches volantes, azaz a repülő szúnyogok észlelése. A panaszok enyhe homályos látással társulva egészen ártatlanok, ha azonban az érzés gyakran jelentkezik, és hosszabb ideig tart, nagyon kellemetlen lehet. Kezelésre általában nincs szükség, de orvos által felírt regeneráló szemcseppeket lehet használni. Gyakori mouches volantes-nél mindig ajánlatos szakvizsgálatot végeztetni, mert a háttérben gyakran szembetegség - többnyire gyulladás - áll, amit kezelni kell!

2011. febr. 7. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Létezik olyan, hogy a szem csarnokvízébe bekerül valami?"


A szem csarnokvize nem víz, hanem egy zselé, ebben rostok vannak, az egész "szerkezet" szárad és összehúzódik, és az évek során kicsapódnak belőle ilyen szálas szerkezetű trutyik. Ezekből szép lassan egyre több lesz, de általában egy élet alatt nem jelentkezik annyi, hogy a látást érdemben zavarja.


"amikor úgy mozdul a szemem, akkor bekerül elé"


A szemed üvegtestében (a golyóban) van benne, ott úszkál.


"Mi lehet ez, hallottatok már ilyesmiről? Hogy menjek el vele orvoshoz?"


Gyakorlatilag mindenkinek van ilyen a szemében, csak nem foglalkoznak vele. Elmész a szemészhez, kérsz egy szemvizsgálatot. Ez jó ötlet, mert a szemfenék-vizsgálat egy évben 1-2-szer egészséges embereknek is ajánlott, akárcsak a fogászati vizsgálat.


Sürgősen orvoshoz fordulni akkor kellene, ha hirtelen nagyon sok jelenne meg ebből a cuccból, vagy fekete pöttyök serege jelentkezne, vagy sötét függöny kezdene a látóteredre ereszkedni, vagy ha fényes felvillanások és fényes gyűrű jelentkezne.

2011. febr. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát, megnyugodtam! :)
2011. febr. 10. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!