Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mínuszos szem megjavulhat?

Mínuszos szem megjavulhat?

Figyelt kérdés
-1-es szemüvegem van, arra lennék kíváncsi hogy lehet-e olyan mint régen, és ha igen akkor hogyan?
2011. jan. 11. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Öregedéssel elvileg enyhén javul, tizenéves korban meg növekedéssel romlik. Ugyanis a szem növekedésével mínusz felé változik a fókuszpont, csökkenésével meg plusz felé. De lézeres szemműtéttel lehet javítani, jó esetben 100%-osan, rosszabb esetben marad -0.25-ös vagy -0.5-ös például.
2011. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy vígaszod lehet, öreg korodban majd nem kell közelre szemüveget viselned, mert közelre jól fogsz látni.
2011. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%

Még egy vigasz, öregkorodra is lehet egészséges szemed és most is. Nekem -2,5 volt. És most már szemüveg nélkül is jól látok. Keress a neten szemtornát és próbáld ki, hogy melyik a legjobb neked. Ha kitartó vagy, akkor fog sikerülni.

Nekem úgy sikerült, hogy a barátnőm ezzel foglalkozott. Elmondta, hogy hogyan kell csinálni a szemtornát, Neki -13-as volt. Már elérte a vakságot is. Most már ő sem hord szemüveget. Rendesen lát. Engem nem zavart a szemüveg. Majd az egyik ismerősöm csináltatott lézeres beavatkozást. És még hetek múlva is mennyire fájt neki és kellemetlenségei voltak. Ekkor fogadtam ezzel a lánnyal, hogy fél év alatt operáció és minden egyéb orvosi beavatkozás nélkül rendbe hozom a szememet. Nem hitte, én sem! De bíztam az ismerősöm tudásában. Győztem! :-D

2011. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1-2 gyakorlatot tudnál írni erről a szemtornáról?
2011. jan. 12. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

[link]

Ez elmondja a lényegét a naptornának.

Ami nagyon fontos, hogy a hajnali felkelő nap sugarait használjuk a tornához.


A másik gyakorlat amikor a szemet jobbra balra mozgatjuk. Eleinte segítsük az ujjunkkal az egyenletes mozgást. Majd lefelé és felfelé is.

Nézzük ki egy közeli pontot, én a famintázat egyik pontját szemelem ki az udvaron. És mindennap azzal végzem a gyakorlatot, kb. 2 méter távolságban tőlem. Dörzsöljük össze a tenyerünket, majd tegyük a szemünk elé, úgy, hogy a tenyerünk ne érjen a szemhez. Majd az egyik szemünk elől elvesszük a kezünket és koncentrálunk a kiszemelt pontra. Majd visszatesszük a kezünket a szemünk elé. És az agyunkkal elképzeljük azt a pontot. Háromszor megismételjük a feladatot az egyik szemünkkel. Egyre élesebbnek látjuk az objektumot. Majd a másik szemünkkel is megismételjük.

Ez után veszünk egy távoli objektumot, ami már lehet 20-30 méterre is. Azzal ugyanezt megismételjük. Fontos, hogy a kiszemelt pont, mindig ugyanaz legyen!

Pár hét múlva érezni fogod a hatást. Ezt a szemüvegen fogod észrevenni, mert erős lesz és megfájdul a fejed tőle.

2011. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves...,akinek -2,5 volt a dioptriája!Sajnos még soha nem ismertem olyan embert,akinek tényleg segített a szemtorna.Szeretnék hinni benne!Légyszi fölvehetném veled a kapcsolatot?
2011. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is használ a szemtorna, nem fárad a szem.. Stb, azért elég nagy tartományon belül tud az emebr szeme korrigálni, csak hamar elfarad a szem( nekem így vettük észre a problemát, kiszáradő, fáradékony szem, fejfájás) tornával lehet késleltetni a fáradást..

De

Azt hogy a 13 dioptriát megszüntetett senkinek ne akard bemagyarázni...

2015. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!