Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a magyarázata, hogy sírás...

Mi a magyarázata, hogy sírás közben/után más a szemszín?

Figyelt kérdés
Mármint a kék, zöld , esetleg barna szeműeknél.Nem a könnyes ragyogásra gondolok, hanem konkrétan látható színváltozásra.Én zöld szemű vagyok, és sírás közben és után sokkal világosabb, rikítóbb a színe.Mások is tapasztalják ezt?
2009. jan. 23. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
több mint valószínű, hogy azért, mert a sírás miatt bepirosodik szemfehérjéd, és a piros komplementere a zöldnek, (ahhoz pedig közel áll a kék), ezért ezek a színek sokkal rikítóbbnak tűnik ilyen környezetben.
2009. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
nekem sotetbarna szemem van es siras utan szurke lesz:P.. hogy mert azt nem tudom de nekem tetszik:P
2009. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem világos-aranyosbarna szemem van, és sírás utás barnás-zöldes lesz...
2009. jan. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég logikusnak hangzik, amit az első válaszoló írt, de csak én nem tudom hogy milyen a szemem sírás után? Valahogy ha sírtam még soha nem volt kedvem elmélyedni a szemem szinébe, de legközelebb megnézem.
2009. jan. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Világosbarna a szemem, nekem is kivilágosodik. Be nem pirosodik a fehérje, hacsak nem dörgölöm bele a szemembe, amit tükör előtt szoktam korrigálni. Mármint a sminket.

Szerintem valami más lehet a háttérben.

2009. jan. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az enyém se nagyon pirosodik be, hacsak nem órák hosszáig itatom az egereket, ami még nálam extra érzékeny embernél is ritka=D De én is úgy vagyok vele, hogy örülnék, ha megmaradna olyan nagyon világos zöldnek, de nem tudom, ez megvalósítható-e:( kontaklencse nélkül..
2009. jan. 24. 08:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Kijavítom magam..ma is sikerült megejtenem egy jó nagy bömbölést, és tényleg eléggé bepirosodott a szemem.Úgyhogy minden bizonnyal az első válaszoló tapintott rá a lényegre=)
2009. jan. 24. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!