Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse nem károsítja...

A kontaktlencse nem károsítja a szemet? Ha sokáig használom, nem fog ártani?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 16:11
 1/4 anonim válasza:
Én 10 éve használom, és nincs semmi baja a szememnek, a mai lencsék már nagyon jó légáteresztőek. De azért fontos a rendszeres orvosi vizsgálat, (évente 2-szer szoktam)és e mellett pihentetni is kell a szemet, nem mindig lencsében lenni, hanem szemüveget is hordani, ezt szokták a szemészek tanácsolni.
2010. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az oxigén áteresztése nem igazán a legjobb mindegyiknek. van a ciba-tól az aqua nevű lencse, úgy tudom, hogy most ez a legjobb. annyi bajod lehet vele, hogy szárazabb lehet. más nem, persze a higiéniára figyelni kell
2010. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
július óta használom a cibavison aqua lencséit és semmi baja a szememnek :D
2010. dec. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy kivételnek kell lennem:


Nekem begyullad a szemem de csak a jobb, és a lencse idézi elő. Ez azóta van amióta kihagytam fél évet lencse nélkül és utána (természetesen új lencsékkel) újra kezdtem hordani, és azóta nem békél vele a jobb szemem.

Lehet, hogy nem ez az oka, de mindig akkor jött ki.


Válasz nem árt ha használod, de ne tedd le huzamosabb ideig , hogy utána újra el kezd hordani.

2011. jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!