Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hordhatom e tovább a kontaktle...

Hordhatom e tovább a kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
1 hónapja van kontakt lencsém és nagyon bevált. Ma kaptam meg a többit ami fél évre elég havonta kell cserélni. Na most ami jelenleg van lencse azzal is jól látok még, ez az 1 hónapos dolog ez kötelezően betartandó mer van valami hátul ütője. Teljesen kényelmes még és nemkevés pénzt tudnék spórolni ha 1-2 hónappal tovább kihúzná ez a 6 lencse.
2010. nov. 11. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha mindennap hordod, napi 8-12 órában, vagy több, akkor érdemes nem sokkal húzni az időt. De szerintem 1 hónap+1-2 hét simán belefér.
2010. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nem, lejárt a szavatossága. gondolom te se ennéd meg a romlott ételt. ne árts a szemednek.
2010. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van olyan nap hogy nemhordom, hétvégén se szoktam hordani, haza érek kiveszem mer itthon szemüveget használok. Lehet h nem érzem h roszabban látok már vele és lehet valóban csak ront a szememen.
2010. nov. 11. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem kéthetes lencséim vannak, de csak kb. hetente egyszer teszem be, egy napra, de nekem anno mondta a doktornő, hogy ilyen esetben tovább használhatom.
2010. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 jamesbond ***** válasza:

Ha nem hordod minden nap, és rendesen tisztítod egy héttel nyugodtan tovább hordhatod. Így másfél hónappal tovább tart.

De tovább biztos hogy nem érdemes, mert előbb-utóbb megbosszulja magát. Sajnos eleinte semmi jele nincs, és utólag már hiába vered a fejed a falba.

Tudod: lencsét lehet cserélni, de szemet nem!

2010. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!