Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha tompalátásom van, az...

Ha tompalátásom van, az kiderül rutin szemészeti vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Az egyik szememmel minimálisabban rosszabbul látok szemüvegben is, mint a másikkal, de azt mondták, azért, mert a kettővel együtt tökéletesen látok szemüveggel. Kb. 11-12 évesen írtak fel először szemüveget, asztigmatizmust is örököltem,ha tompalátásom lenne, az kiderült volna? A rosszabbik szememmel azért jobban látok szemüveggel, és ez csak messzire van így, közelre mindkettővel tökéletesen látok.
ma 06:10
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet, hogy kiderül, csak nem mondják, de nekem nem derült ki, csak mikor mentem azzal a látásvizsgálati papírral szemüveget csináltatni, akkor helyben is megnézték az optikai üzletben és ott mondták ezt csak, de teljesen más, elég sokrétű vizsgálat volt ott, szemészeten csak simán lencsékkel nézték.
ma 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor az normális, hogy az egyik szememmel szemüvegben is minimálisan homályosan látok? a szemész azt mondta, igen, mert a másik a vezérszem, és azt nézik szemüvegfelírásnál, hogy a kettővel együtt tökéletesen lássak, optikánál is ahol csináltattam, ezt mondták.
ma 10:04
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, nekem is valami ilyesmit mondtak.
ma 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!