Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem hordtam sokáig a szemüvege...

Nem hordtam sokáig a szemüvegem, megvakulhatok?

Figyelt kérdés
Távolra kell, a rosszabbik szemem 1,75-ös, a másikra nem emlékszem pontosan, leleten rajta van, 05-ös vagy 0 7t-ös, se 1-nél nem több. Most már hordom egy pár éve rendszeresen, voltam több szemésznél is kontrollon, illetve kötőhártyagyulladás miatt, nem romlott semmit. Okozhat később problémát, hogy egy ideig nem hordtam?
ma 05:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Semmiféle problémát nem fog okozni, ettől biztosan nem fogsz megvakulni.
ma 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb 12 évesen írták fel, kamaszkoromban nem hordtam. Ez számít valamit?
ma 05:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és cilinderes szemüveg kell.
ma 05:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Amire gondolsz az a kancsalság miatt felírt szemüveg nem hordásakor lehet. Az se vakság. Bár van aki nagyon durván tompalátó lesz az egyik szemére.

( Az ilyen szemüveget már óvodás korban, vagy előtte kapják )

A tiéd nem ilyen.

ma 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem feltűnt volna szemésznek, ha tompalató vagyok? Akkor közelre sem látnék jól az egsik szememmel?
ma 08:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha romlott volna ez miatt a látásod, az már megtörtént volna. Nem hiszem, hogy ez úgy működik hogy 10 évesen nem hordod a szemüveget egy évig, és majd 20 évesen vakulsz meg ez miatt.

De lehet én értelmeztem félre a kérdést. :)

ma 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sokáig, kb 19-20 éves koromig nem hordtam, de nem romlott a szemem azóta, amióta szemüveget írtak fel.
ma 09:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!