Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért zavar ennyire a szemüveg?

Miért zavar ennyire a szemüveg?

Figyelt kérdés
Tehát röviden: 3 éve vettem először szemüveget, mert el akartam kezdeni hordani a rossz látásom miatt. Az a keret zavarta az orromat nagyon, igazából nem ált se a fülemnél, se az orromnál jól. 2 éve lecseréltem a keretet, ugyan azt az idegesítő érzetet kelti ez a szemüveg is, mégha ez már jobban fekszik az orromon és a fülemen. Egy folyamatos idegenyest érzet van bennem miatta, amikor hordom, egyszerűen nem szűnik meg... Nagyon nagyon nagyon sok féle képpen próbáltam már beállítani, hogy kényelmes legyen, de mindhiába, a dioptria a szemész szerint jó, tehát azzal nincs gond. Most szerintem az már nem a legjobb jel, hogy 3 éve folyamatosan idegesít, szinte nonstop mikor hordom és nem akar elmúlni, már olyan szinten vagyok tőle, hogy a mindennapjaimat nehezíti meg, őrülök meg tőle, sokszor csapkodnék legszivesebben mert olyan ideges vagyok miatta és pont azért, mert levenni meg nem akarom mert csak a szemem egészségéről van szó és elkönyveltem magamban már hogy MUSZÁJ hordanom, nem akarom hogy mégjobban romoljon a szemem. De már tényleg elegem van belőle, olyan szinten kihat a mindennapjaimra, hogy már a szocializálódás során se tudok nyugodtan kommunikálni az emberekkel, mert folyton folyton idegesít. Ezt másképp nem tudom jobban elmagyarázni. Egyedül akkor "nem idegesít" amikor jól megmosom szappanos vízzel az orromat és szépen 1-2 perces igazítás során elhelyezem úgy az orromon a párnácskákat, hogy azokat ne érezzem, hogy ott vannak az orromon, na de... Mikor kicsit is megmozdul az orromon akkor már hiába igazítgatom én órákig is, onnantól kezdve a nap hátralevő részében idegesíteni fogja az orromat elmondhatatlanul... Na itt már azon kezdtem el gondolkodni, hogy most nekem vannak idegi problémáim és azért nem bírom elviselni, vagy tényleg csak rossz a keret mint ahogy azt páran már megmondták nekem... Én nem tudom ki hogy van vele, de nekem nincsenek százezreim csak arra, hogy tesztelgessem a szemüvegkereteket, hogy na most vajon melyik lesz majd a jó, ha egy nem jó, akkor nem baj mert veszünk másikat. Szerintem ez így nincs rendben. Kérem aki szakember, vagy nagyon jártas ebben a témában segítsen, mert ez nekem már keserves kín. (Ja és igen, próbáltam már kontaktlencsét, de azt még szoknom kell, eddig csak próbalencsém volt, de azt nem tudtam eleget hordani a munkámból kifolyólag ahhoz, hogy meg tudjam eléggé szokni, tehát az még tervben van mindig, de ha nem muszáj, akkor maradnék a szemüvegnél)

ma 12:47
 1/2 anonim válasza:

Fémkeretes a szemüveged? A tappancsok miatt kérdezem. A műanyag kereteken nincs tappancs ....

Nagyon fontos, amikor keretet vásárolsz, hogy ne csak úgy vedd, hogy jól néz ki, meg jól áll, hanem az arcod, fejed formájához, méretéhez is megfelelő legyen. Látok néha olyan keretekben lányokat, hogy sikítani tudnék, akkora keret, hogy befedi a fél fejét, így a lencse fókusza a szeméhez képest sehol sincs, lecsúszva az orrára, a szemüveg szára hátrább lóg, mint a füle, stb. viszont krva menő, legalábbis szerinte :-)

ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen fémkeretes, de csak ahol a lencsét veszi körbe a szemüveg. A szára az műanyag. Az a gond, hogy igazából nem tudom, milyennek kell lennie egy szemüvegnek ahhoz, hogy jól illeszkedjen a fejem formájához. De amúgy érdekes, csak jobb oldalt zavarja az orromat bárhogyan állítom, bal oldalt sosem.
ma 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!