Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 2024 ben fél szemmel jogosítvá...

2024 ben fél szemmel jogosítvány lehetséges?

Figyelt kérdés
szept. 7. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Megint te??? 2-4 napja már leírtuk.
szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi de én most tettem fel először ezt a kérdést fel :D
szept. 7. 19:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem össze keversz valakivel de én most regisztráltam
szept. 7. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést nem én tettem fel
szept. 7. 19:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban a háziorvosnál kell kezdened, mert ő csekkolja le, hogy alkalmas vagy nem vagy alkalmas a jogsira, azonban ekképpen térlátás nem valószínű, hogy van, vagy ha igen nem magas. Valószínűleg, szakorvosi véleményre fog támaszkodni, azaz elküld szemészetre, ahol a doki megvizsgál, majd az ő végső szava dönt, mivel az egyik szemeddel nem látsz, mondhatja azt, hogy lehetséges, de csak B jogosítványra, ennél feljebb nem mehetsz, illetve mondhatja azt, hogy sajnos nem, nem vagy alkalmas.


Nem tudom pontosan, hogy mit jelent a fél szem, mert ez többféle lehetőséget takarhat; teljes vakságot, látáscsökkentést pl... Ha az előbbi áll fenn, akkor összegezni fogja a jó szemed értékét, ami a legtöbb esetben mivel fokozott terhelésnek van kitéve a másik híján, az pedig mindig gyengébb szokott lenni. Ha szemüveggel az az érték nem javítható vagy felesleges, bár ez utóbbit nem mondják így el ebben a formában, akkor nem lesz lehetőség a jogosítványra. Ha viszont utóbbi, tehát csak látáscsökkenés, és egy bizonyos %-ot látsz is rá, akkor egy fokkal könnyebb a helyzet, mert máris kiegészíti a jó szemed, és speckó szemüveggel akár könnyedén megszerezhető a jogsi, de B kat.-nál magasabb egészen biztos, hogy nem lehet. Összességében az első lépés, hogy jelentkezni kell a házidokinál, aki vagy szimplán eldönti, hogy nem, vagy tovább küld és az adott szakorvos véleményére fog támaszkodni (a szemész írja javaslatnak, hogy alkalmas, nem alkalmas)...

szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor szerencséd van, mert ott teljesen meg lett válaszolva:


Jogszabály engedi, de a végső diagnózist úgyis szakorvos állítja ki.


1.1.6. Az egyik szemre teljes funkcionális látásvesztést szenvedett vagy csak az egyik szemét használó kérelmező esetében az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg, ha


a) legalább 0,5-ös – szükség esetén korrekciós lencsével segített – látásélességgel rendelkezik és


b) szemész szakorvos igazolja, hogy


ba) az egyik szemmel látás már elég hosszú ideje fennáll ahhoz, hogy lehetővé vált az alkalmazkodás, illetve


bb) a szem látómezeje normális."


Forrás: [link] - Wolters Kluwer - Minden jog fenntartva!


Az "úrvezető", ha véletlenül te se tudnád, azt jelenti, hogy nem hivatásos sofőr. Tehát a sima B kategória.

szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
15 éve látok egy szemre
szept. 7. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már harmadszor látom néhány napon belül.
szept. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!