Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki kontaktlencset visel...

Aki kontaktlencset visel (akar nemkenyelmi okobol is-tehat pl csak azzal lehet korrigalni a betegseget-) az jarhat sima szemeszeti szakrendelesre is?

Figyelt kérdés
Lehet hulye kerdes, de eddig en Debrecenben meg Bp-n is valahogy mindig kifejezetten kontaktlencse szakrendelesen kotottem ki. (debibe meg gyerekkent kerultem be, bp-n en magam kerestem direkt lencses szakrendelest, mert feltem, egy egyszeru korhazi szakrendelesen nem tudnanak nekem uj, eves lencset felirni. Vagy ezt ugyanugy meg tudjak csinalni egy "sima" szemeszeti vizsgalaton, ahol nem jelzik kulon, hogy kontaktelncsesek is mehetnek? Magas dioptria miatt van szuksegem kemeny lencsere (-6, -12) "csak" ennyi miatt kell lencset viselnem.
aug. 26. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ajánlott a rendszeres szemészeti vizsgálat.
aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan miért szeretnél a szemészetre menni?
aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jarok is evente, de meguntam, hogy rengeteget fizetek magan szakrendelesert, ezert kerdeztem, hogy egy "mezei" fovarosi szemeszeti szakrendelesen is el tudnak e vegezni nekem az eves kontrollt+uj lencse felirasat, vagy mindkepp valamilyen szinten kontaktlencsere szakosodott rendelot, valamint orvost kell keresnem.
aug. 26. 13:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Ah, értem. Nos, a "sima" szemorvos meg tudja vizsgálni a szemed -lencse nélkül- és be is tudja mérni. Hogy lencsét irhat e fel, azt nem tudom, hogy őszinte legyek életemben nem hallottam még arról, hogy kontaktlencsét receptre lehetne felíratni. A dioptria nem feltétlenül lesz megfelelő a kontaktlencséhez és az egyéb adatok se fognak passzolni.
aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj a "mezei" szemészetre, szakrendelőbe. Kizártnak tartom, hogy ne tudnák megoldani a problémádat.
aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kemény kontaktlencsével a Mária utcában foglalkoznak, más helyről nem is tudok. Néhány magánrendelés van csak. Debrecenben nem tudom mi a helyzet.
aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!