Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan állapítja meg az orvos...

Hogyan állapítja meg az orvos a zöldhályogot?

Figyelt kérdés

Voltam szemészeten az sztk-ban, megnézték a látásomat, a szemnyomást, és egy gép elé kellett ülnöm, a doktornő megnézte a szemem. Szinte kihajítottak, rendesen elmondani sem tudtam a panaszaimat.


Az lenne a kérdésem hogy ha lenne zöldhályogom, akkor azt ő észrevette volna azzal a vizsgálógéppel?


júl. 20. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nincs semmi baj, ha nem mondta, ne izgulj.
júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem volt megemelkedve a szemnyomásod és semmi sem utal a látóideg károsodására, akkor a zöldhályog kérdésére megvan a válasz. Ha panaszaid vannak, akkor ne diagnózissal menj, hanem szedd össze, hogy mi fáj, mikor és hogy ezt szeretnéd kivizsgáltatni.
júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
16/18 volt a szemnyomás. A jobb szemem a panaszos.
júl. 20. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha erőlteted a szemedet, mert szemüveget kellene hordani és nem teszed, attól is fájhat. A látásvizsgálat nem mutatott semmit?
júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem megy az autód, elvontatod szervizbe és megmondod mit csináljanak vele, onnét is ugyanígy kidobnak teljesen jogosan, Ha már szakemberre van szükségem ne én adjam meg a diagnózist.
júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem diagnózissal mentem, nem is értem ki miből szűrte le. A családban előfordult zöldhályog, meg voltam ijedve a panaszaim miatt. A doktornőn látszódott hogy annyira sietett, hogy a panaszaimat sem tudtam elmondani normálisan. Innen a kérdés, hogy bármi probléma lenne, látta-e volna.

A normális válaszokat köszönöm szépen.

júl. 20. 11:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!