Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Biztonságos az érintéses...

Biztonságos az érintéses szemnyomásmérés?

Figyelt kérdés
Voltam szemvizsgálaton, a non-contact eszközzel 21/22-es szemnyomást mértek, ezért Goldmann-féle applikációs tonométerrel is megmérték. Kaptam pupillatágítót, érzéstelenítőt és festéket. Azt mondta a doki, azért, mert határértéken voltam a nem érintésessel, és ez a festékes mér pontosat. A szemnyomásértékem jó lett, van annak esélye, hogy bajom lett az érintéses vizsgálattól, fertőzés bármi?
júl. 10. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"van annak esélye, hogy bajom lett az érintéses vizsgálattól, fertőzés bármi?"

Elenyésző. Nyilván azért kerül sor a vizsgálatra, mert a vizsgálat kockázata kisebb, mint annak a kockázata, hogy mi van, ha nem mutatja ki, amit kimutathatna.

júl. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha pupillatágítás után telefonoztam, az sem gond?
júl. 10. 14:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide a telefonozás?... Mondták, hogy nem szabad?

Telefonozástól nem kapsz fertőzést (csak elégnek az agysejtjeid :) ).

Ha a koszos, telefonos kezeddel nem nyúltál bele a szemedbe, akkor túléled, nyugi. :)

júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor nrm valószínű, hogy valami fertőzést elkaphattam?
júl. 10. 16:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem valószínű.

Miért, van valami panaszod? Bepirosodott a szemed, vagy ilyesmi?

júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, még csak ma volt, csak van egy parám, hogy félek, ha bármi a szememhez ér, de gondolom, a doki fertőtleníti. Meg ilyen szemnyomásmérésem még nem volf.
júl. 10. 16:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, hogy hipochonder vagy, értem. :)


Nem lesz semmi baj. Persze, hogy mindent fertőtlenít! Minden eszközt is, a kezét is, mindent, amit kell.


Ha bemeséled magadnak, hogy valami bajod lesz, akkor tuti, hogy lesz, már csak pszichoszomatikus alapon is...


Foglalkozz most már mással. Túl vagy rajta. És naponta sokezer emberen végeznek ilyen vizsgálatot, és nincs velük baj utána, pont ezért engedélyezett vizsgálat.

júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most belecsöppent pont a szemembe az utcan valami. Pupillatágító vagy a tonométeres vizsgálat nem növeli a fertözés kockázatát? Valószínűleg túllocsoltak egy növényt felettem ésbaz folyt le.
júl. 11. 11:09
 9/11 anonim ***** válasza:

A pupillatágító hatása már rég elmúlt.

Semmi bajod nem lesz tőle, hogy belecsöpögött valami, hiszen látsz, ide is tudsz írni. :)

júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pupillatágítás után én mindent napszemüvegben csinálok estig. A szemet elérzéstelenítik érintéses vizsgálathoz, utána pár óráig vigyázni kell, nehogy megsértsd a szemed mert nem fogod érezni. Dörzsölni stb nem szabad ilyenkor. De ezt azért el kellene, hogy mondják, vagy legalább írásban rajta kell lenni a papíron, amit kapsz. Semmi bajod nem lesz azoktól, amiket leírtál amúgy.
júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!