Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kötőhártyagyulladás- mennyi...

Kötőhártyagyulladás- mennyi idő alatt múlik el? Muszáj antibiotikum?

Figyelt kérdés
Külföldön sofőrködöm éppen és ma reggelre nagyon csúnyán begyulladt a szemem. Sárga vàladék jött belőle, beragadt, jelenleg is piros az egész kötőhártya. Hàziorvosom szerint antibiotikumos szem csepp kellene, kerestem egy gyógyszertárat viszont nem adtak antibiotikumosat. Csak valami homeopátiás szem cseppet illetve steril törlőt. Szerintetek így elfog múlni? Csak a hétvégén megyek haza. Jövőhét végén pedig programom van, ha addig nem múlna egy nagy szívás lenne. Most jártam így először, eléggé aggódom. Mik a tapasztalatok?
jún. 26. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az, hogy antibiotikum nélkül marha nehezen jön helyre. Tobradex cseppet szoktak rá írni (szemorvos írja fel csak!) és az 2-3 nap alatt szinte teljesen elmulasztja.
jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Csak valami homeopátiás szem cseppet "


Szeerinted ha vízzel csepegtetsz, lesz javulás?

jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kelleni fog az AB. A háziorvos is írhat fel antibiotikus szemcseppet (pl. Tobrex, ami hasonló a Tobradexhez), mert szemészhez nem biztos, hogy időben bejutsz. De külföldön is el lehet menni orvoshoz, mert jó lenne minél előbb használni.
jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!