Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Jó látás erős rövidlátóként?

Jó látás erős rövidlátóként?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömmel vitatkoztam !Szerinte akinek -10 dioptria felett van a szemüvege az már nem lát jól szemüveggel sem ,szerintem meg, ha amúgy egészségesek a szemei akkor simán lehet nagyon jó látásuk.

jún. 26. 05:05
 1/9 qborka ***** válasza:
31%
Jézusom. ..
jún. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 qborka ***** válasza:
40%

Ez a kérdés teljesen értelmetelen .... Oximoron ..ha erősen rövid látó valaki,neki nagyon rossz a látása.


Nekem csak - 5,00 volt,de életképtelen voltam szemüveg vagy kontaktlencse nélkül.


Mégis mire alapozod az elképzelésedet 😳

jún. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem értelmetlen! A kérdés a korrigált látásteljesítményre vonatkozik egyéb patológiás kórképek nélkül (pl makula degeneráció ,glaucoma)!
jún. 26. 08:34
 4/9 qborka ***** válasza:
40%

Ha jól tudom, ilyen magas dioptriát már műtéttel sem vállalnak korrigálni.

Vagyis hiába "egészséges" a szeme, nem fog jól látni a -10 es szemüvegével.


Volt osztálytársam,aki nagyon gyengén látó volt,az ált sulit a " Vakodában" végezte. A szemüvege nagyon vastag volt,de még így is nagyon közel hajolt az asztalhoz olvasni, írni.

jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így igaz, -10nél már sajnos a szemüveg se garancia semmire.
jún. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt cáfolom, mert nekem - 10 fölött van és szemüveggel teljesen jól látok. Igaz, más eltérése nincs a szememnek, csak ez az erősebb mínusz dioptria.

De persze jónak kell lennie a lencséknek, mert volt olyan szemüvegem is, amivel nem láttam teljesen jól.

jún. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne -10-re megfelelő lencsét csinálni, ha egyébként más törési hibája nincs. Ez csak fizika. Akármekkora dioptriára is lehet, más kérdés, hogy szemüvegként már esetleg nem lehet használni fizikailag.

Műtétet meg azért nem vállalnak nagyon magas dioptriákra, mert egyrészt túl vastagon és túl nagy területen kéne leszedni a szemlencséből, másrészt - és nem függetlenül az előzőtől - egyre kisebb a precíz kialakíthatóság esélye, így a delikvensnek -14-es helyett lesz egy -3-as szeme, ami ugyanúgy szemüveg után kiált, de legalább egy rakat pénzt is kidobott, meg még egy kupacot az újra, a mérgét meg majd a műtétet végző cégen akarja kitölteni.

jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kontaktlencsém van, az egyik szemem 10 dioptria fölötti. Jól látok a lencsével. Több ismerősöm van akiknek szintén magas a dioptria, jól korrigálható a látásélesség.
jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Barátom hord erős mínuszosat, de sosem panaszkodott, hogy ne látna jól vele és én sem vettem észre ilyet rajta.

Nélküle persze nem tud lenni.

tegnapelőtt 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!