Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kb. mennyibe kerül egy -6...

Kb. mennyibe kerül egy -6 dioptriás szemüveg? És az hány %-os látást jelent?

Figyelt kérdés

jún. 20. 21:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem rég csináltattam szemüveget. Ugyan -8.0 és -13 D-s a szemem, de mivel 10 évig nem volt, csak egy régi törött, aminek mind a két lencséje -4.5 D volt. Szóval túl nagy lett volna a különbség, ezért -6.5-es és -8.0-as a jelenlegi szemüvegem. A keret 13.000 Ft volt, ami olcsónak számít. A lencsék voltak drágák, mert extra vékonyat kértem, hogy ne nyomja az orrom, és a fülem a szemüveg súlya. Összesen a két lencséért + keret + biztosítás, ha eltörne akkor negyed áron készítenek újat, és így volt 68.000 Ft.

A pót szemüvegem 27-én lesz kész. A keret ugyanúgy 13e, de most már kevesebb kedvezményt kaptam rá, és így volt 110.000 helyett 83.000 Ft. DE a vékonyítás a lencsére 30%-kal vastagabb lesz, mint az állandóan hordott szemüvegemen. Ja, ezeket az Ofotért-ben készíttettem. Jelenleg valami életkori kedvezményt adnak, ahány évas vagy, annyi % kedvezmény. DE nekem az előző szemüvegemről volt egy 22.000-es kupon kedvezményem, szóval én azt használtam fel.


A %-os látást majd az optometrista megmondja az üzletben.

jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!