Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsében fürdés?

Kontaktlencsében fürdés?

Figyelt kérdés
Véletlenül kontaktlencsében kezdtem hajat mosni, de kb 1 perc után eszembe jutott és kirohantam a szobába, kivettem, megtisztítottam és tokba raktam. Lehet bármi baja a lencsének vagy akár nekem? Nem volt még soha ilyen

jún. 9. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Mások mikor nyaralni mennek pl tengerre direkt kontaklencsét vesznek szemüveg helyett, hogy normálisan tudjanak fürdeni.
jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem az ilyen kérdéseket, ennyire nem tudnak az emberek gondolkodni?

A hetes lencsét szerinted hogy használják?

jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, csak havi lencse és az optikus azt mondta hogy egyáltalán nem érhető víz, de akkor megnyugodtam
jún. 9. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Kontaktlencsében fürdés? Hát olyat már hallottam, hogy valaki tejben fürdött, meg mikben hogy.... no de hát kontaktlencsékben
jún. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy kapj normális választ is (Bocsi a többiektől, de néha nem értem az rosszindulatú reakciókat...) Ha nem érte úgy víz a szemed, hogy belefolyt akkor nem lesz baja a lencsének. Azt nézd majd meg, hogy hullámos lett a széle vagy nem. Ha igen, akkor sajnos nem használható, ha nem és ugyanúgy egyenes, akkor nyugodtan. :)

Viszont, ha pl pár kissebb csepp éri, akkor se lesz baja. Szerintem a kontaktlencsék vonzzák az eső cseppeket, mert nekem mindig bele esik 1-1 csepp eső a szemembe és nem volt semmi baja. Az optikusom is azt mondta, hogy 1-1 csepptől nem lesz semmi baj, úgy szokták érteni, hogy úszni ne menj el havi lencsében, mert akkor kell kidobnod.

Egyébként strandra én is kontaktlencsében járok, viszont mindig van itthon napi lencsém és abba, mert utána akkor dobom is ki, és nem a havi bánja. :D

jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!