Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most voltam ismét szemvizsgála...

Most voltam ismét szemvizsgálaton, mert szülés után úgy érzem, hogy sokszor nehezen fókuszál a szemem bizonyos helyzetekben. J: +0.25 cyl -, B: +0.25 cyl -0.25 axis 100. Ha úgy érzem nem szükséges a szemüveg, mert eddig sem hordtam romolhat az érték?

Figyelt kérdés
Az optometrista hölgy aki vizsgált azt mondta hordjam amennyit szeretném vagy ha úgy érzem elfáradt a szemem pl. olvasás, tv nézéshez. Szerintetek baj ha úgy döntök, hogy akár mindig rajtam van? Hiszen a dioptria nem mínuszos. Vagy az is mindegy ha mindig rajtam van meg az is ha nagyon ritkán? Köszönöm! 😊

jún. 7. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennyiért lehet szemüveget sem csináltattam volna.

Ha biztonságérzetet add hordd nyugodtan.

jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Utána kezdtem el ezen gondolkodni miután már kész volt. És nem is volt olcsó. Kifejezetten biztonság érzetet nem ad, viszont ilyen melegben még zavar is ha rajtam van, mert borzalmas melegem van alatta.
jún. 7. 15:05
 3/3 anonim ***** válasza:

nem tudom, de ezek tényleg nagyon minimális értékek. szerintem hordd azokban a szituációkban amikor úgy gondolod komfortosabb vele. nemrég óta hordok én is és tényleg nagyon macerás tud lenni, ez sajnos ilyen. hordás, tisztítás, állandó rakosgatás, vigyázás rá... tisztítás is kész művészet nekem, mire rájöttem h lehet tökéletesen maszat mentesre tisztítani.

remélem a cilinderhez csináltak polatesztes vizsgálatot is, hogy indokolt.

nekem évekig csináltak jópár látásvizsgálatokat polateszt nélkül ahol csak a gép mutatott ki cilindert, de ők sosem írtak fel cilindert.

én úgy tudom egyébként kb 1 dioptriáig nem is szoktak szemüveget javasolni, ha amúgy lát az ember rendesen.

jún. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!