Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hosszú körműek, hogy tudtok...

Hosszú körműek, hogy tudtok bánni a kontaktlencsével?

Figyelt kérdés
Sok-sok éve próbáltam leszokni a körömrágásról - eredménytelenül. Végül műkörmöt tetettem, aztán itthon jöttem rá, hogy hoppá, ezzel valahogy nehézkes lesz kiszedni a lencsémet. :O
2010. okt. 6. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Kontaktlencse és hosszú köröm ellenségek. Ha meg akarod sérteni a szemed akkor jó úton haladsz.
2010. okt. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ujjbeggyel, lazán eltolod a sarokban, és ha elég határozottan nyomod, akkor ki tud "pattanni" a lencse. akkor meg tudod fogni és ki lehet venni. nekem így megy:) hasonló helyzetben vagyok...
2010. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom megsérteni a szememet. Csak tanácsot szeretnék, mások hogy csinálják.
2010. okt. 6. 22:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, máris megpróbálom. :)
2010. okt. 6. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Soha nem volt bajom a lencse és körmöm miatt.Hosszú körömmel sokkal egyszerűbb kivenni a tokból is és soha nem szakadt még el.Rövid körömmel 5 percig turkálok mire kiszedem.

A szememből pedig nem körömmel hanem az ujjam hegyével lehúzom a lencsét és úgy szedem ki, tehát hozzá se érek a szememhez körömmel.

Olvastam itt is már több helyen valami hülye módszert, hogy kicsippentik a szemükből a lencsét??Valami ilyesmi.

Akkor tényleg lehet bajod.

2010. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Körömmel én soha nem értem hozzá a lencséhez, akkor sem, amikor rövidek voltak. Most műkörmeim vannak, és még nem volt vele probléma. 2 ujjam begyével "szorítom össze", és már le is pattant a szememről.
2010. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! Szerencsére sikerült, már tudok bánni a "karmaimmal" is. :D
2010. okt. 8. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!