Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha lézeres szem műtétet...

Ha lézeres szem műtétet szeretnék, akkor mennyi ideig marad jó a látásom?

Figyelt kérdés
Vagy véglegesen jó is marad, életem végéig ?
2010. okt. 6. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi okozza a szemnek a romlasat, ezt kell megvizsgalni es aztan ezt kell kezelni pl.
2010. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg életed végéig :) De mégsem. Az öregedési folyamatokkal változik a szem, aki eddig kb. -1, -2 dioptriás volt, lehet, hogy 50-60 éves korára javulni fog a szeme. A lézeres műtéteknél (az életkortól függően) szoktak kalkulálni a természetes folyamatokkal.
2010. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

21 éves egészséges srác vagyok !

Eddig nem volt szemüvegem, mert nem éreztem a látásom romlását.

Csak, hogy most elmentem alkalmasságira és kiderült, hogy a táblán látott betűk összemosódnak és nem tudom őket kibogarászni....

Mivel lett 1 kis plusz bevételem megakarom csináltatni...

Szegeden elvileg meg is tudják csinálni:

[link]

És arra vagyok kíváncsi, hogy 15 vagy, akár 20 év múlva kelhet szemüveg a kezelés elvégzése után is ?

2010. okt. 6. 12:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, előfordulhat, hogy akkor kell majd szemüveg. Esete válogatja, nem lehet 100%-os garanciát vállalni rá. Van olyan eset is, hogy valaki 6-8 dioptriával megy a műtétre és előre megmondják, hogy a műtét után is kell szemüveget viselnie, legfeljebb nem olyan erőset.

Biztosat csak a szemvizsgálat után tudnak majd mondani.

2010. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat!
2010. okt. 6. 14:38
 6/6 anonim ***** válasza:

A tokeletes latas c. konyvet vedd meg es ez segiteni fog abban, hogy hogyan tudod onmagad is javitani a latasodat.


A masik pedig, hogy a netten keress ra, es lehet talalni szem tornat, es masszirozast is a latas javitasa vegett.


Mar megoperaltak a szemeimet 2-er es szemuveget is hordtam evekig, de ugy, hogy minden 3 honapban erosebbet irtak fel!

Ekkor kezdtem el kutatni es igy talaltam ra ezekre, es segitettek.

Most 1 eve mar nagyon sokat javult a latasom, sot van amikor szemuveg nelkul ujra tudok olvasni!


Azt nem kozoltek, hogy mi okozza a latas romlasat pl., mivel nagyon sokszor a stressz is kozre jatszik.


Relaxalj, pihentesd az elmedet, de becsukott szemmel tedd ezt, es lehetoleg ne gondolj semmire ilyenkor, talald meg a modjat, hogy ezt az allapotott elerd!


Hallgas megnyugtato zenet, es szinten becsukott szemmel probald elerni azt, hogy ellazulj testileg-lelkileg!


Az emesztesed is kozre jatszhat pl. nincs baj a gyomroddal?

Nem szokott viszketni a hatad, a labad?

2010. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!