Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem jó a szemüvegem?

Nem jó a szemüvegem?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve csináltattam új szemüveget, mert éreztem, hogy a régi már kevés (az egyik szememre 1/2, a másikra 3/4-es). Megdöbbentem a vizsgálaton, hogy a gyengébb szemem 2,5-re romlott, a másik meg 3/4-re. Azt mondta a szemész, hogy ez akkora különbség a két szem között, hogy ha ilyen szemüveget írna, nem bírnám megviselni. Ezt nem értettem, de hát gondoltam ő tudja. Elkezdte közelíteni egymáshoz a dioptriákat, és így "kisütött" egy párosítást, amivel akkor úgy tűnt, jól látok. Viszont azóta sem hordtam sokat, csak vezetéshez. Egyrészt a keret is rossz választás volt, gyönyörű szép, csakhogy oldalra alig látni vele, és amúgy is zavar, a másik, hogy szédülök benne, vagy ha benne nem is, a viselése után nagyon rosszul tudok lenni. Lehet, hogy nem jó a szemüvegem? Már nem szeretnék kísérletezni főleg nem a keretekkel, kontaktlencsét szeretnék, és végre normálisan látni.

A kontaktlencsét biztos, hogy elsőre eltalálják? Érdekes, mert géppel is megnézték a szemem, ami úgy tudom, szintén megállapítja a szem állapotát, a szükséges dioptriát. Mennyibe kerül egy pár kontaktlencse és tartozékai?

Köszönöm a válaszokat.


2010. szept. 25. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy rossz az a dioptria, mert egy-két alkalom után már meg kellett volna szoknod. Viszont így, hogy alig hordod, nehéz tanácsot adni.

Ha kontaktlencse mellett döntesz, akkor sem hordhatod azt állandóan, időnként pihentetni kell a szemedet, különben csúnya gyulladásokat lehet összegyűjteni.

Másrészt a lencse nem olcsó megoldás. Nekem három pár (tehát három havi adag) nyolcezer-valamennyibe kerül. Emellett venni kell hozzá tisztítófolyadékot. Ennek a lencsékhez hasonlóan rengeteg fajtája van. Az enyém 4000 forint körül van, ez is körülbelül három hónapig elég. Van akinek kell még szemcsepp is, ezek is elég változatos áron kaphatók.


De ha a szemüvegeddel ilyen gondok vannak, akkor jobb lenne, ha a lencséhez szükséges vizsgálatot nem ott végeztetnéd, nehogy ott is variáljanak a dioptriával (eleve szerintem ilyen nem is létezik).

2010. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kontaktlencse vásárlása előtt megvizsgálják a szemedet. Számítógépes szemvizsgálat is van és "rendes" is, minimum optometrista végzettségű, aki megvizsgál. Nagy dioptriakülönbséggel tényleg nem szoktak szemüveget írni - kontaktlencsénél nem tudom. Az én szemem -4,5 ill -4,75, erre -4 kontaktlencsét hordok. Mivel a lencse közelebb van a szemhez, elég a kevesebb dioptria.
2010. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, a napi eldobható lencse ára kb 5000.-/hó, az a leggazdaságosabb, ahhoz nem kell tárolófolyadék. Nekem szemcsepp sem kellett soha...
2010. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!