Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szokásos szemvizsgálat után...

Szokásos szemvizsgálat után ugye kapunk egy papírt az orvostól az eredményekkel. Ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Tehát arról lenne szó, hogy számítógépes vizsgálatkor a gép ugye kilök egy papírkát az eredményekkel, és számomra érthetetlen szöveggel. Azt tudom, hogy az SPH az a dioptria, a CYL az a cilinder, de a többivel nem vagyok tisztába.

Tehát lenne itt még olyan, hogy AXS, itt 2-től 179-ig terjedő számok vannak, VD=12.0mm, PD=57mm. Ezekre lennék kíváncsi, hogy mit jelentenek, mert nagyon kíváncsi vagyok. :)

Előre is köszönöm!


2010. szept. 11. 20:51
 1/3 anonim válasza:
Keress rá interneten, vagy talán egyszerűbb ha bemész egy szemüveg boltba és ott megkérdezed.
2010. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A neten már rákerestem, de nem találtam semmi értelmeset. Szemorvoshoz majd csak 6 hónap múlva megyünk...:S
2010. szept. 13. 19:14
 3/3 anonim válasza:
Nem orvost írtam. Azokhoz időpontot kérni és kapni nem könnyű dolog. Optikushoz bemész. Elvileg minden szemüveget árusító üzletben kell lennie minimum egy hozzáértő embernek. Hisz a papírra leírtak alapján csinálják meg a szemüvegedet, így tudnia kell mi az ami rajta áll, ebből gondolom, hogy ha megkérdezed válaszolni is tud majd rá. ha nem akkor pluszba azt is tudni fogod hol ne csináltass szemüveget :D
2010. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!