Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse - néha tökéletes...

Kontaktlencse - néha tökéletes, néha homályos, miért lehet?

Figyelt kérdés

Még régebben vettem kontaktlencséket, mivel a szemüvegem árát levásárolhattam lencsékre, így vettem jó pár dobozzal.


Bausch-Lomb napi lencsét ajánlottak (főleg, hogy mindig ezt hordanám), 8.6-os görbülettel (ezt gondolom a vizsgálat közben mérték).


Akkor próbálkoztam, majd hanyagoltam, most megint próbálkoznék (nem fogyott el) velük - de a probléma a következő: van amikor tökéletesen látok velük, de pislogáskor "elromlik", talán elmozdulhat. Ha pislogok párat, mozgatom a szemem, akkor újra jó lesz, de ez kb folyamatosan előforduló probléma, nem napi 1-2x, ez a szöveg leírása alatt is előfordult.


Van-e ötletetek miért lehet? Lehet mégis rossz a görbület? 8.4 / 8.8 -as kellene inkább? Vagy lehet nem napi kellene, mert túl puha? :) Kényelmetlennek nem kényelmetlen.


Ha vennék újat, netről rendelném, mert kb feleannyiba kerül, vagy még olcsóbb (a kiszolgálást rendesen kell fizetni úgy tűnik...). Szóval csak ezért nem mennék be optikushoz, ha lenne ötletetek.


Köszi!


2010. szept. 11. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy a szemed nem bírja,vagy rossz a gömbfelület

esetleg próbáld meg becsukva tartani a szemed és kb 1 percig forgatni a szemed ,nekem az szokott segíteni

2010. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

gondolom azért homályosodik mert hamar kiszárad. leginkább akkor ilyen ha monitort nézed vagy tévét, nem?

én azt mondanám próbáld ki az Acuvue Oasys lencsét, az egyik legjobb. 8.4-es görbülettel biztos jó neked is. nem nagy eltérés.

vagy menj optikába és ingyenes próbalencséket kérj. aztán próbáld ki melyikkel jobb.

2010. szept. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

(hm, miért hiszi ez azt, hogy nem én vagyok a kérdező?)


nem a szárazság a gond, mert ugyanúgy ha jó, akkor 1 pislantás és újra rossz lehet.


Próbalencsét csak ott lehet kipróbálni, nem lehet elvinni 3 fajtát, hogy ne csak 1-2 percre próbálhassam ki gondolom :(

2010. szept. 12. 20:55
 4/4 anonim ***** válasza:
A próba lencsét természetesen magaddal viheted, és tesztelheted, hiszen azért próba lencse. A sterilitás nagyon fontos dolog, így minek vetetnék le veled, hogy kidobd a kukába? Nekik is az az érdekük, hogy elégedett legyél, és így állandó vásárlója az adott cégnek. De csak egy párat fogsz kapni, többet biztosan nem - alkalmanként. Meg kell találni a megfelelő méretet és márkát, és akkor nem lesznek ilyen gondjaid. Sajnos nem mindegyik jó mindenkinek.
2010. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!