Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szoktatok szünetet tartani...

Szoktatok szünetet tartani kontaktlencse viselésében?

Figyelt kérdés

Ma voltunk szemorvosnál érdeklődni kontaktlencse ügyben, mert végre sikerült meggyőzzem anyuékat. Azt mondta az orvos, hogy ajánlott 1 havonta kb 1-2 hét szünetet tartani, vagyis az idő alatt szemüveget viselni. Egyébként napi lencsém lesz.

Tehát az érdekelne, hogy Ti szoktatok szünetet tartani, mert őszintén szólva, én még ilyet nem hallottam.

Köszi a válaszokat!

15/L


2010. szept. 8. 09:02
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Havonta egy-két hét az majdnem fél hónap, az sztem sok szünet, bár én nem vagyok orvos, csak olyan 14 éve kontaktlencsés...

Folyton folyvást viselem, sőt ami nem leutánozandó, marha sokszor gyerekként még éjjelre sem vettem ki, merth elaludtam film vagy gépezés közben, kényelmes volt, hogy láttam benne ágyból, reggel meg összeragadt szemmel botorkáltam ki a tükörhöz...:) Ezt is bírja a szem, bár egy idő után masszív gyulladással reagál, no akkor van a kényszerszünet. Napi lencse jó, csak marha drága, nekem a 3 hónapos van, immár éjjelre kiveszem, de szünetet nem tartok. Soha. Nekem nincs szemüvegem, lencse nélkül meg ön és közveszélyes vagyok.:) Sőt bevallva még a 3 hónaposat is túl szoktam hordani...A folyadék legyen jó minőségű, az olcsóbb árkategória mind rossz sztem, csípnek, nem jól tisztítanak, stb. Renu-t ajánlom, minimum.:)

2010. szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!