Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Álmos hatású a szemem! Mit...

Álmos hatású a szemem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 napja ha elnézek balra a bal szememmel akkor fáj. Ma reggel mikor felkeltem azt vettem észre h mind2 szemem kicsit fel van dagadva és olyan a szemem mintha álmos lennék.. de óra nélkül keltem magamtól éjszaka se ébredtem fel. Nektek is volt már ilyen? Mi lehet a bajom? Mit javasoltok mit tegyek?
2010. szept. 4. 11:45
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és van ennek a jelenségnek neve?
2010. szept. 4. 11:46
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Ennyiből nehéz teljes diagnózist mondani. Esetleg szem ödéma? Hason alszol vagy háton? Használsz párnát? Szokott bevizesedni a lábad? Szoktál sok folyadékot inni lefekvés előtt? Nincs esetleg valami gyulladásos folyamat a szervezetedben?

De lehet például árpa is. Bár mindkét szemen egyszerre az fura lenne...

Vagy lehet bármi más.

Ha nem akar elműlni, javaslom a szemorvost.

2010. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Esetleg addig is főzzél egy kis kamillateát, áztass bele két vattacsomót és még langyosan tedd a szemedre. Ártani biztosan nem fog.
2010. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Háton szoktam aludni vagy az oldalamon, 2 párnán alszok egy nagyon és egy kicsin, lábam se szokott vizesedni, gyulladásról nemtudok. Arra gondolok esteleg hogy ez vmi vírus szerű valami.. fáj a fejem, 3-4 napja meg 2 napig fájt nyeléskor a torkom, a hangom meg most nem teljesen olyan mint szokott.. de a szemem idegesít a legjobban. annyira kellemetlen.
2010. szept. 4. 12:22
 5/8 A kérdező kommentje:
inni meg naponta nemsokat szoktam fél litert kb.. mikor hogy
2010. szept. 4. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

A kommented alapján feltehetően nem egy egyszerű ödémáról van szó, az ugyanis hason alvástól szokott kialakulni. Mivel jól fel van polcolva a fejed párnákkal, ezért az is az ödéma ellen hat. Folyadékot sem iszol sokat (ennél azért többet kellene), úgyhogy ez is ellene van. Nem vizesedsz, tehát hajlamod sem nagyon van rá.


Ha fájt a torkod és rekedt vagy, az lehet gyulladás. Az ödéma viszont ekkor csak egy tünet és nem azt kell kezelni, az elmúlik az ok megszűnésével. Lehet valóban vírus, lehet megfázás, allergia. Hétfőn, ha még mindig fennállnak a tünetek, esetleg keresd fel a háziorvost/üzemorvost. Addig is a pihenés, kamillateás borogatás, egy szem vitamintabletta nem árt. Ha ennél több kell, akkor mindenképp orvos mondjon előtte valamit.

2010. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen. ma megyek orvoshoz.
2010. szept. 6. 13:54
 8/8 A kérdező kommentje:
rosszabb lett mint hittem:/ tüszös mandulagyulladásom van:'( de alig birom. nagyon fáj a torkom nembirok nyelni és nem is beszélek abszolút.. a közérzetemmel hála istennek már nincs akkora gond. kórházban is benn tartottak, ott kaptam infúziót meg szurit a hátsómba:S azóta jobban vagyok és már csak a torkom fáj de az kegyetlenül
2010. szept. 11. 11:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!