Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüveg tényleg káros hatású?

A szemüveg tényleg káros hatású?

Figyelt kérdés
Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül című könyvében legalábbis ezt állítja.
2010. aug. 17. 13:11
 1/6 Harrr ***** válasza:
Én szemüveg nélkül nagyon rosszul látnék, ez megint valami okos könyv lehet.
2010. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy aki csak picit lát rosszul, annak nem jó azonnal szemüveget hordania, de akinek komolyabb, az hiába próbálkozik szemtornával meg hasonlókkal, szemüveg nélkül nem lát rendesen.
2010. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Aki ilyet ír az nem egyszerűen hülye hanem agybeteg!
2010. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mikor én voltam szemüveget csináltatni, az orvos direkt egy icipicivel gyengébb lencsét írt fel. Mivel ebben az esetben a szem megerőlteti magát, hogy azzal is jó legyen. Az előző szemüvegem már nagyon rossz volt (egy-két éves volt, szóval már elérkezett az ideje a váltáshoz), a mostani lényegesen jobb, de mégsem full éles. És igaza volt. Ha például a legélesebb látáshoz szükséges lencsét csináltattam volna, a szemem túl gyorsan hozzászokott volna a hirtelen javuláshoz.. és gyorsabban gyengült volna sokkal nagyobb mértékben.. Ez tényleg így van. Több, mint tíz éve van szemüvegem, és szép lassacskán romlik. De tényleg nagyon lassan. Kizárólag az icipicivel gyengébb lencse miatt. :)
2010. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

szerintem igen, mivel egy keret van a szemed előtt állandóan, ha kosz vagy por van a lencsén az is zavarja a szemed még ha neked nem is annyira észrevehető. nem mozgatod a szemed eleget mivel megszokod hogy oldalra úgysem látsz mert ott már nincs lencse, inkább a fejed fordítod...

nekem is rossz volt a szemem de nem hordtam szemüveget, és rengeteget javult azóta.

2010. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ÉN ameddig szemüveget használtam akkor mindig évente 1 (vagy több) dioptriát romlott,és 1 éve van kontaktlencsém és azóta nem romlott egy kicsit sem,és ezt másoktól is hallottam
2010. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!