Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem látok rosszul de kell...

Nem látok rosszul de kell kontaktlencse, az kárt tehet a szemembe?

Figyelt kérdés
Nem kell szemüveg..csak nekem annyira tetszik a kontaktlencse olyan Aqua kék szinű, ha nem dioptriás csak egyszerű nem rontsa el a látásom?? HA megrendeli mennyit kell várni? Meg mit szükséges hozzá beszerezni? Mindent amit tudtok írjátok le!! :) 17-F Köszönöm :)
2010. aug. 17. 03:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
15.000Ft szeretnék érte adni...annyiért lehet kapni??? Vagy hogy vannak az árak??? JAj és fent is vannak kérdéseim!! :)
2010. aug. 17. 03:24
 2/12 anonim ***** válasza:
Hat szerintem nem tesz jót a szemednek, mintha mindig egy üvegen át néznél, ne hordd mindig!
2010. aug. 17. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz tőle, de a 15 ezret inkább költsd el egy jó nyelvtankönyvre....nem mellesleg kontaktlencsét csak úgy lehet viselni, hogy elmész megnézetni fél évente a szemed és elmész betanításra, hogy megtanuld, hogyan kell betenni és hogyan kell ápolni.
2010. aug. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nekem rossz a szemem, és egy időben kontaktlencsét használtam. A betanítás annyi volt hogy a doki megmutatta hogy kell berakni és kivenni, egyszeri alkalom volt. Szerintem rontani nem ront, bár nem mindegy hogy lágy/félkemény/kemény a lencse. Azt nem tudom hogy az ilyen színes lencsék mennyibe kerülnek és hogy hol lehet őket lerendelni, az én lencséim 3hónapra 15ezer volt. Egy sima optikusnál vettem. Biztos hogy kell hozzá folyadék/lemosó, kontaktlencse tartó, esetleg szemcsepp. Remélem tudtam segíteni.
2010. aug. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez jó volt nyelvtankönyvre :)...jaj lassan már jön a dér a fejünkre :(. Na a témával kapcsolatban igen szépen köszönöm a válaszokat..nagyon hasznosak voltak!!! Még1x Köszönöm! persze ha még valaki tud valamit akkor oszza meg velem! :)!
2010. aug. 17. 11:48
 6/12 anonim ***** válasza:

eredeti szemszíned milyen? sötét? világos?

először is ment el optikushoz, mondd meg hogy színes lencsét szeretnél, megvizsgálja a szemed, és ad próbalencsét.


én már mindenfélét végigpróbáltam ami kék vagy szürke, egyiktől sem lett aquakék a szemem. viszont ijesztően természetellenesen néz ki mind. szóval aki a szemedbe néz az rögtön látni fogja hogy nem a saját szemszíned.


valamivel jobbak a külföldről neten rendelhető lencsék, természetesebbek és tényleg olyan színük van amilyet ígérnek, ráadásul olcsóbbak 4-5ezerért már lehet rendelni olyat amit hordhatsz egy évig is. ezzel csak az a baj hogy hamar kiszáradnak és állandóan szemcseppezni kell. sok embernek nem is bírja a szeme az ilyen lencséket.

2010. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az orvosi v optometrista vizsgálatot úgy sem kerülheted ki, mert a lencséhez kéne tudni a görbületet ;)
2010. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen, igen tudom úgy is orvoshoz mennék el mert most lenne elősször és nem akartam netről venni!! Köszönöm a válaszokat! :)
2010. aug. 17. 21:00
 9/12 A kérdező kommentje:
JAj amugy sötét de ahogy mondat oylan természetellenesek a szépek!!
2010. aug. 17. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha sötét akkor fedőlencse kell mindefélképpen,szemkiemelő max ha kék szemed van akkor segít egy kicsit rajta,énis most fogok színes lencsét kipróbálni zöld szemre
2010. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!