Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyer rá, hogy ne száradj...

Mit tegyer rá, hogy ne száradjon ki? (kontaktlencse) (bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Viszketett a szemem és kivakartam belőle a lencét. Beletettem a tokjába, amég meg akartam keresni a folyadékját és leesett a tok, kiestek a lencsék. Kifolyt belőle a amradék folyadék is. Nem telálom a folyadékját és csak holnap tudok elmenni venni újat. szemcseppet? Eddig vizet tettem rá, szóval minél gyorsabb válaszoakt várnék.
2010. aug. 15. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:

keresd meg a folyadékot, hogyhogy nem találod?? csak ott van valahol.


a víz pedig nem nedvesíti a lencsét, viszont felszívja belőle a bacikat meg mindent. szóval holnap már másik lencsét is vegyél.

2010. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tegyél rá forralt vizet. Mármint egy lábasba tegyél vizet, forrald, aztán egy tiszta fedőt tegyél rá, és csöpögtesd bele, ami kicsapódik a fedőn. De addog ne legyen benne a lencse, csak akkor tedd vissza, ha már lehűlt.
2010. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
meg lett utána... kb 8 percet lehett benne a vízben, utána kimostam a folyadékkal... akkor is kell új lencsét vennem? mert havi lencsém van és még most cseréltem le nemrég.
2010. aug. 15. 15:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Vigyázhatnál jobban a lencsédre, ha leesett, vagy vmi, akkor a tenyeredbe tedd bele, önts bele a folyadékból, pucold meg. Nem lesz baja. De ha berepedt, akkor mindeképpen vegyék újat, NE TEDD VISSZA A SZEMEDBE, mert leszedheti a hártyát, egyszer mondta egy szemorvos.
2010. aug. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 8 percet volt benne a vízben, akkor nincsen semmi baja, mosd meg és használd.
2010. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jó, köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2010. aug. 15. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!