Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havonta cserélendő kontaktlenc...

Havonta cserélendő kontaktlencsém van coopervision medivue comfort lágy lencse jó minőségű, de nem tudom h szabad-e benne aludnom? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
az orvos azt mondta h egy hétig maradhat rajtam mert jó minőségű, de én halottam rémtörténeteketarról ha valaki fennhagyta estére és valami baja lett.
2010. aug. 13. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet benne aludni én is kérdeztem dokitól.
2010. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is aludtam már lágy kontaktlencsébe pár órát. Nekem fájt utána a szemem, de már problémám nem volt. De inkább kiveszem alvás előtt.
2010. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erről a fajtáról nem tudok mit mondani, de nekem olyan van, hogy hónap elején beteszem és hónap végén kiveszem. A köztes időszakban meg heti 1X kiveszem egy órára. Pár éve már hogy lencsét hordok, de idáig nem volt semmi baj vele. Kérdezd meg a szemészt, ha ő azt mondja hogy szabad, akkor nyilván azért mondja mert tényleg szabad.
2010. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek volt sokáig ilyen 1 hónapos lencséje amit estére sem kell kivenni. Neki is mondta az orvos hogy nem lesz semmi baja, de (kb.) 1 év hordás után úgy néz ki a szeme minta a lencse széle benyomta volna, és mostmár csak szemüveget hordhat.

Na én ezért nem alszok a lencsémben... mellesleg ha az alvós lencsét minden este kiveszed akkor akár 2 hónapig is hordhatod gond nélkül.

2010. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elvileg nem szabad a szemedbe hagyni miközbe alszol. Én aludtam már be pár órát véletlenül úgy hogy bent volt, nem is egyszer és nem lett tőle semmi bajom. Igaz, amikor felkeltem akkor éreztem mintha egy kicsit kiszáradt volna a szemem.
2010. nov. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!