Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet kontaktlencsébe sírni...

Lehet kontaktlencsébe sírni vagy ha nagyon megdörzsölöm kijön és ha elakarok menni strandra akkor kifog jönni a vízbe?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 10:27
 1/6 anonim válasza:
100%

Pontosan milyen típusú kontaktlencséd van?

Én az egy napig hordhatóról tudok nyilatkozni, hogy sírtam benne, egyszer-kétszer aludtam benne (tudom, hogy ezt elméletileg nem lenne szabad, de így hozta a helyzet), strandon is voltam, úgy, hogy csúszdáról lecsúsztam és akkor tényleg azt hittem, hogy kiesik, de nem:) Szaunáztam is vele. Gondolom, ahogy rátapad szépen a szemre, a felületi feszültség a helyén tartja. Csak arra ügyelj, hogy ne száradjon ki a szemed, akkor szerintem könnyebben kiesik.

2010. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
nekem aer optix kontaktlencsém van már 1 éve. teljesen megvagyok vele elégedve, mivel elég rossz a szemem (-2.25) ezért állandóan viselnem kellene szemüveget, 19 éves vagyok, és nem bírnám elviselni.nagyon sokáig nem hordtam semmit, ezért romlott ennyire el a szemem, csak meglett a jogsim, és valamit muszáj volt tennem. nem bántam meg. sírni lehet benne, csak utánna javaslom hogy vedd ki és tisztítsd le. ha dörzsölöd akkor kieshet, viszont a vízben nem fog kiesni (vízilabdázom). 19L
2010. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek sokat segítettetetek!!
2010. aug. 12. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:
én állandóan a szemem dörzsölöm, meg sírni is gyakran szoktam, de a lencsém az sose esett még ki. víz nem érhet a lencséhez mert attól károsodhat, de pár csepptől nem jön ki.
2010. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sírástól nem jön ki sztem,de strandon óvatosan.....én be szoktam tenni,de a vízben amikor pl 'vetődök' a labdáért akkor nagyon kell rá figyelni amikor feljövök a víz alól h. jól áll vagy sem....mondjuk kontaktlencse/szemüveg nélkül meg se tudnék lenni balos 6,5 jobbos 5,75 (19 éves vagyok :S)Szóval strandra nyugodtan hordjad, csak vigyázz rá!
2010. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sírni lehet benne ha megdörzsölöd a szemed attólse lesz semmi baja, nekem vízben még nem esett ki, csak elcsústott, nyugodtan fürödhetsz benne.
2010. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!