Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet érzékeny a szem a...

Lehet érzékeny a szem a kontaktlencsére egy idő után?

Figyelt kérdés
Kb 8 éve van kontaktlencsém és kb 1 éve kezdődött vagy nem is tudom mikor hogy beteszem a lencsét és kb 2-3 óra után már olyan érzésem van mintha 12 órája bent lenne. De van hogy beteszem és azonnal olyan érzésem van mintha sokat hordtam volna. Lehet hogy a kontaktlencse folyadékra lett allergiás a szemem? Vagy kéne tartanom 1 hosszabb szünetet?
2010. aug. 10. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

-vagy túlhordod,(gondolok itt: lejárat után is beteszed vagy a napi ajánlott időn túl hordod )

-vagy a szemed szárad ki nagyon ( lehet kapni cseppentőt)

-vagy elszoktál tőle, egy ideig nem hordtad és vissza kell szoknod.


Érdemes lehet szemésszel konzultálni, mert még az is lehet, hogy van valami baja a szemednek, valami enyhe probléma.

2010. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
lehet egy másik fajta lencse is megoldaná a problémát
2010. aug. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam 2 másik lencsét. Az egyik éjjel-nappalos volt. De annál is éreztem a dolgot! :S

A szemészem azt mondta hogy lehet kéne fél év szünet és közben szemcseppezni kéne. De én meg ezt csak tényleg akkor akarom ha szükséges! :S

2010. aug. 11. 02:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!