Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Árpám van hétfő kedd óta...

Árpám van hétfő kedd óta mitől, milyen módszerekkel gyógyulhatna meg a szemem előbb? Amúgy kb meddig tart egy árpa?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:

El kell menni vele a körzeti orvoshoz, és ha olyan, akkor beutal a szemészetre, vagy csak felír valami kenőcsöt.

Nekem 2szer műtötték. Nem vészes, helyi érzéstelenítés során felvágják belülről a szemhéjat és kiszedik belőle a gennyet, kitisztítják.

2008. nov. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ hol van, én pl sosem voltam vele dokinál pedig volt már jópárszor az elmúlt években. Mivel olyan mint egy pattanás(végülis begyulladt bőrpórus) kinyomtam otthon, kamillateával borogattam, és hamarabb be is gyógyult mintha a doki felvágta volna. Tettem rá jeges borogatást is és szépen elmúlt a pirosság is a szememről. Amúgy általában 1 hét alatt rendbejön, ha alaposan ki van tisztítva és nem gyűlik be újra.
2008. nov. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Több fajtája van. Nekem augusztusban volt egy a bal szememen. Elmentem dokihoz. Adott kenőcsötés elmúlt 5 nap alatt. 1 hétre rá jött egy a bal szememre is. Mindez augusztusban. Arra is kaptam kenőcsöt, szemcseppet, és még most, november végén is piros és egy kis dudor van a szememen, mert nem mentem el levetetni, ugyanis azt mondták, kellemetln és várjam meg míg elmúlik most meg már nem érdemes levenni... Dönts okosan! Dokihoz mindenképp menj el! Ő tud okosat mondani...
2008. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves 3. válaszoló, a betokosodott árpát is ki kell vetetni, nem szabad otthagyni, később bajod lehet belőle, begyulladhat, irritálja a szemet stb.
2008. nov. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!