Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen időközönként cseréljem...

Milyen időközönként cseréljem a kontaktlencse folyadékot?

Figyelt kérdés

Szóval akkor is ki kell cserélni ha a lnecse egyáltalán nincs benne a szemebe?

Havi lencsém van és azt szeretném kérdezni még h. ugye az ilyen lencséke 30 napig lehet hordani...és már lassan egy hete megvan de öszvissz 2x volt a szememben...szóval attól a szavatossága nem jár le mert ugye közben benne van a folyadékban...

Huh lehet h. kicsit bonyolult lett remélem értitek..:)

Köszönöm előre is a válaszokat...:)


2010. aug. 5. 19:37
 1/4 anonim válasza:

Nekem is havi lencsém van és nyugodtan benne tarthatod a folyadékban.:) Én is van, mikor egy hétig nem hordom, majd egyszercsak kiveszem és újra használom. Nem lesz tőle baja, hiszen az a lényeg, hogy ne száradjon ki.

Én a szememben addig hordom, amíg nem érzem, hogy szúr és kényelmetlen. Így tudom, hogy az már rossz kontaktlencse és kiveszem, kidobom. Szerintem ha nem használod mindig, állandóan, nem szükséges váltogatni, amúgy is nem egy olcsóság.:)

Remélem tudtam segíteni.:))

2010. aug. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lencsefolyadékot kétnaponta kell cserélni ha folyamatosan tartod benne a lencséket. Ha nem, akkor is 5-6 naponta ajánlatos cserélni.
2010. aug. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen folyadékot használsz,amit én használok abban 30 napig lehet tárolni a lencséket.Ha nem hordod mindennap akkor persze a folyadékot sem kell cserélni.Ha csak alkalomszerűen hordod lehet jobb lenne a napi eldobható lencse.
2010. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a folyadékot akkor kell csak cserélni mikor belerakod a lencsét. ha nem nyúlsz hozzá akkor nem kell.

havi lencsét hordhatod 30 napig, ha kihagysz napokat azt ne számold bele

2010. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!