Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szeretnék lencsét rendelni,...

Szeretnék lencsét rendelni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Hosszú ideig voltam lencsés,de a vége felé már irreális árakat fizettetett velem az optikus,úgyhogy úgy döntöttem visszatérek a szemüvegre.Most viszont nézegettem webáruházakat és töredék árakért vannak lencsék(ahhoz képest,amennyit fizettem).

Olyat szerintetek csinálhatok,hogy megnézetem a szemem optikussal,de nem nála rendelem meg a lencsét?Csak "elkérem" a szemem pontos adatait,cilinder ilyenek...Az nem taplóság?

köszi:)


2010. aug. 5. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
párom netről rendelt. ugyan olyat amilyen előtte volt neki. semmi gond nincs vele.
2010. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem,de köszi.


"Olyat szerintetek csinálhatok,hogy megnézetem a szemem optikussal,de nem nála rendelem meg a lencsét?Csak "elkérem" a szemem pontos adatait,cilinder ilyenek...Az nem taplóság? "

2010. aug. 5. 15:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Elmész SZTK szemészetre, és ott kérsz lencsére receptet. Fognak adni. Ingyen. Azon minden rajta lesz.

Vagy elmész optikába, és kérsz szemvizsgálatot. Ha nem rendelsz semmit, akkor szintúgy megkapod a receptet, de ez pénzbe kerül (mármint a vizsgálatot ki kell fizetni, párezer forint). De ha ügyes vagy, kifoghatsz ingyenes szemvizsgálatos akciót is.

2010. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm.Azt hittem ez proliság.De akkor ezek szerint csak az én optikusom volt tahó.Ha nem vettem semmit,köszönni se nagyon szeretett.Mégegyszer köszönöm:)
2010. aug. 5. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam, hogy elmegyek az optikába megnézetem a szemem (ingyen) és aztán azt mondom, hogy még nem kell új adag lencse, mert van a régiből, csak kíváncsi voltam, hogy jó-e a mostani dioptria, így az egész ingyen van. (SZTK-ba fél évre kaptam csak időpontot). Amúgy én is netről szoktam rendelni, eddig még semmi gond sem volt, de ha Amerikából rendelsz, akkor még a (magyar) netes árnak is a feléért kapsz lencsét. (Tudom kicsit "ingyenélős" színezete van, de nem fogom az optikát gazdagítani...)
2010. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled.

Nekem 6 havi lencséért 48 000-et mondott az optikus......

2010. aug. 6. 15:25
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt esetleg meg tudnád írni,hogy te honnan szoktad?Vagy bármelyik "megbízható"?
2010. aug. 6. 15:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Én innen szoktam, meg vagyok velük elégedve, de volt már, hogy kicsit többet kellett várnom a lencsére, de nagyon kedvesek voltak, mikor felhívtam őket a késés miatt. Szóval nem volt komolyabb problémám még, pedig már több éve rendelek tőlük.



[link]


De van még sok másik hely ahonnan lehet, az árak kb azonosak.

Amúgy én is évente 1x megyek optikushoz, megnézetem a szemem, hogy minden rendbe van e és ha kérdik megmondom hogy egyenlőre nem kérek lencsét. És ha megkérdezné, bátran megmondanám, hogy rohadt drága és hülye leszek tőlük megvenni. Dupla áron adják. Nincs ebbe semmi szégyellnivaló szerintem! Úgyhogy bátran rendlej csak!

2010. aug. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy vaterán is nagyon olcsón vannak lencsék.
2010. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is netről szoktam, mint mindenki aki nem szeret dupla árat fizetni. Meg is mondtam az optikusnak, megértette.


[link]

[link]

Általában az elsőből rendelek mert az a legolcsóbb, de néha jó akciók vannak a yukkánál, olyankor onnan szoktam:)

2010. aug. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!