Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen munkát lehet végezni...

Milyen munkát lehet végezni szemüvegesként? Vagy mit érdemes tanulni ahol nem baj hogy szemüveges vagyok?

Figyelt kérdés
Sajnos nem látok messzire bal szemem 8 dioptriáju a jobbik szemem 5 ös.
2020. jan. 5. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kérdés ez? Majdnem bármilyen munkát lehet szemüveggel végezni, mondom úgy, hogy nekem mindkét szemem 8-9 körül van. Diákként évekig dolgoztam kasszában, egyébként tanárként végeztem. Dolgoztam call centerben, most ssc-ben dolgozom. A férjem is szemüveges, ő volt pl szállodai recepciós.
2020. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szinte bármilyet.

Csak a "kiemelt" munkakörökben lehet kizáró tényező. Pl. (vonuló) tűzoltó nem lehetsz, de tűzoltósági diszpécserként dolgozhatsz.

Vadászgép pilótaként sem fognak alkalmazni.

De bármelyik hétköznapi, vagy nem túl hétköznapi szakmában tudsz dolgozni, akár orvos is lehetsz. Vagy mérnök. Vagy egyszerű gyári munkás. Vagy grafikus. Vagy kamionsofőr. Vagy üzletkötő...

Ritka kivételeket leszámítva, bármilyen szakmát választhatsz.

2020. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rendvédelmet ne ilyen erős szemmel. Szakmában vagyok szemüveggel,-1,75-ős és 3,00-ig megengedett. Irodai munkát végezhetnél, de a fegyvertartási engedély rizikós lenne.
2020. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kb mindent, a katonát és a pilótát leszámítva.

Persze ha 100 %-ra lehet korrigálni a szemed.

2020. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pilóta is lehetsz -6D-ig.De Észak-Amerikában magasabb dioptria sem akadály!Szemüvegesként simán lehet jobb vízusod mint egy nem szemüvegesnek!
2020. jan. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
51%
Amit még nem írtak, hogy szemész nem lehetsz
2023. márc. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!