Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemem javulhatott attól,...

A szemem javulhatott attól, hogy sárgarépát eszek sokat?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta vagyok szemüveges, most vagyok 16 éves, és a szemem 15 éves koromra -2 ill. -2,5-re romlott. AZ elmúlt wgy évben nem kellett új szemüveg, mer nem romlott.

Azt vettem észre, ha a baráétommal szemüveget cserélek, sokkal jobban látok, neki -1,5-es mindkét szeme, legalábbis a bal szememre tökéletes a -1,5ös szemüveg. Lehet, hogy ennyit javult?

A jobb szememre másfél éve -2,5öst írtak fel, a balra pedig -2est.


2010. júl. 14. 14:43
 1/6 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem beleírni, hogy simán elvagyok szemüveg nélkül, legutóbb úgy voltam bicajozni, mert napszemüveg volt rajtam. Igaz, este felraktam, mikor tekertem haza, nehogy balesetem legyen...
2010. júl. 14. 14:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Csinálj szemtornát, ha rákeresel a google-ban, sok tanácsot, gyakorlatot találsz róla. Az segít. A répa nem tudom mennyiben, de mióta szemgyakorlatot végzek, jobban látok, szóval csak ajánlani tudom.
2010. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A répaevésnek nincs köze az éleslátáshoz, ez csak egy mítosz. A benne levő A-vitamin hiánya okozhat szürkületi vakságot, de nálad nem erről van szó.
2010. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a répától csak fütyülni tanulsz meg!!!
2010. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tanulsz meg fütyülni a répától. Én is sok répát ettem gyerekként, aztán rá kellett jönnöm, hogy becsaptak, nem tudok fütyülni.

A vitamintartalom csak akkor segít, ha vitaminhiányod van. Azt is csak akkor, ha zsírral-olajjal eszed, mert az A-vitamin zsírban oldódik. A felszíváshoz nem tudod a saját zsírodat használni.

2010. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Valami igaz lehet benne!Lattal mar szemuveges nyulat?

(Vicceltem,hatha ez jobb kedvre derit!)

2010. aug. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!