Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen havi cseréjű kontaktlen...

Milyen havi cseréjű kontaktlencsét ajánlotok ha nagyon száraz a szemem? Van valami tapasztalat hogy melyik a jó?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Air optix night and day. Egy hónapos, éjjel-nappalos, ahogy a neve mutatja. Azért olyan hosszú élettartamú, mert csupa víz és levegő. Emellett pedig van gy nagyon jó műkönny, most nem találom, pedig itt szokott lenni előttem. Ha maga a kontaktlencse mellett még mindig száraz a szemed, akkor kombinálhatod ezzel a műkönnyel (szintén optikában vehető), és a kettő együtt baromi jó, még olyan krzishelyzetekben is, mint a légkondicionált busz, stb.

Én ezt a lencsét használom 2 éve (akkor találták ki). 9 éve vagyok lencsés, de ez az eddigi legkirályabb.

2010. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megvan a műkönny: Optive. Most voltam vele buszos utazáson, napi egy csepp megmentett.
2010. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.A szemcseppet patikában is lehet venni vagy csak optikusnál?
2010. júl. 12. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy patikában is, mert a szemész először azt mondta, oda menjek, aztán kiderült, hogy ők is tartanak, úgyhogy inkább megvettem náluk, az optikában.
2010. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy... majd a doki eldönti, milyen lencsét hordhatsz. Mondd meg neki, h száraz a szemed.
2010. júl. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát azért a páciensnek is van beleszólása... lehet, hogy neked nem így volt, kedves előző, de én pl úgy mnetem oda, hogy "hé, hallottam erről meg erről a lencséről, ki szeretném próbálni, ha lehet". Néztek egy görbületet, adtak egy próbapárat, amit egy hónapig hordtam, közben kétszer ellenőrzött a szemész, mikor kiderült, hogy jó, akkor vettem két évre valót, és léptem. Ritka esetben derül ki, hogy az adott lencse nem jó a szemedre valami ütközés miatt, de ez is kiderül időben, szóval nem kell ott ülni, mint a sült hal, hogy majd adnak valamit. Én is kifejezetten száraz szemre hallottam ezt a lencsét, és bevált, ezért bátorkodtam javasolni. Amúgy most rendelek ismét, és úgy hallom az optikustól, hogy változtattak az összetevőin, már még több benne a víz.
2010. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!